Meksikoje neleido prekiauti lėle
Mek­si­kos teis­mas ne­se­niai užd­rau­dė ša­ly­je par­da­vi­nė­ti lė­lę, ku­rios pro­to­ti­pas yra Fri­da Kah­lo. To rei­ka­la­vo šios me­ni­nin­kės ar­ti­mie­ji.

Žaislų gamintojas „Mattel“ praėjusį mėnesį pristatė naują „Barbie“ prekės ženklo lėlių seriją, kuri skirta įkvepiančioms moterims pagerbti. Tarp jų yra ir garsioji dailininkė F. Kahlo. Tačiau giminaičiai pareiškė, kad bendrovė nebuvo gavusi sutikimo naudoti jos atvaizdą.

Mara Romeo skundėsi, kad lėlė ne visai tiksliai atvaizduoja tetą. Jos oda esą buvo gerokai tamsesnė, antakiai suaugę tankiau, rūbai ir papuošalai – labiau atspindintys meksikiečių kultūrą.

F. Kahlo laikoma viena garsiausių XX amžiaus menininkių. Jaunystėje dailininkė buvo Meksikos komunistų partijos narė, o savo kūriniuose išdidžiai propagavo vietinę kultūrą. Ji garsėjo autoportretais, dažnai vaizduojančiais skausmą ir atskirtį.

Ši menininkė buvo itin ryški asmenybė. Ji drįso viešumoje dėvėti kelnes ir rūkyti cigaretes tais laikais, kai tai buvo tabu. Visuomenėje F. Kahlo buvo žinoma kaip maištininkė.