Mamos savo dienos proga nori būti su vaikais
Ar­tė­jant ma­mos die­nai dau­ge­lis su­klus­ta­me su­kda­mi gal­vą, ką to­kia pro­ga pa­do­va­no­ti, kaip par­ody­ti ma­mai sa­vo rū­pes­tį ir mei­lę. Kaip ir kas­met – gė­lės? Nors jos – vis dar po­pu­lia­riau­sias pa­si­rin­ki­mas, dau­gu­mai ma­mų ge­riau­sia do­va­na – pa­pras­tas ko­ky­biš­kas lai­kas su vai­kais.

Tai ir kitas mamų sveikinimo tendencijas parodė noriunoriunoriu.lt inicijuotas tyrimas: daugiau nei 10 tūkst. lietuvių, taip pat tūkstančiai latvių ir estų tyrimo metu atskleidė, ką dovanoja savo mamoms, kiek pinigų tam skiria; kokias dovanas labiausiai vertina pačios mamos. Kas, jei ne jos, gali geriausiai įvardinti, kokio vaikų dėmesio labiausiai trūksta ir padėti maloniai nustebinti savo brangiausią žmogų? Apžvellkime tyrimo rezultatus ir konkrečias idėjas, kaip iš tiesų pradžiuginti mamą nepriklausomai nuo to, ar turite pinigų dovanai.

Lietuviai mamos dienai ruošiasi labiausiai ir dovanai skiria didžiausią biudžetą

Motinos dieną ypatinga švente laiko ne tik pačios mamos, bet ir vaikai ir ši tendencija vyrauja visose Baltijos šalyse. Kaip bebūtų, lietuviai šiek tiek lenkia kaimynus tiek sveikinimais mamoms, tiek dovanoms skiriamu biudžetu.

Lietuvoje sveikinimų Motinos dienos proga teigė sulaukančios 98,5 proc. mamų, tuo tarpu Latvijoje (92,4 proc.) ir Estijoje (96,7 proc.) šie skaičiai šiek tiek mažesni. Populiariausia dovanai skiriama suma visose minėtose šalyse yra iki 30 Eur, tačiau didesnes sumas visgi labiau linkę išleisti yra lietuviai. Nuo 31 iki 50 Eur biudžetą skiria 25,6 proc. tautiečių, kai tokią pačią sumą atitinkamai skiria 18,5 proc. latvių.

Populiariausia dovana – gėlės

Dovanos mums padeda išreikšti savo jausmus, suteikti jiems materialią formą, tačiau nereikėtų pamiršti, kad svarbiausia ne dovanos vertė, bet rūpestis ir rodomas dėmesys. Kokiais būdais esame įpratę jį rodyti?

Atlikta apklausa parodė, jog vis dar populiariausia mamai dovanoti gėles (87,5 proc.), tačiau jau dabar antrą vietą užima kartu praleidžiamas laikas (43,9 proc.). Rezultatai pavirtina, kad vis dažniau atsižvelgiama į šeimos vertybes, o meilę išreiškiame būdami kartu. Tiesa, tarp motinos dienos dovanų vis dar rikiuojasi tokie pasirinkimai kaip galimybė pailsėti vienai, bilietai į renginius, dovanų čekiai, knygos, arbata, kava ir papuošalai.

Paprastas laikas kartu – vertingiausia ir labiausiai džiuginanti dovana

Be abejonės, kiekvienai mamai svarbiausia dėmesys, o kaip jį parodysite – individualus jūsų pasirinkimas. Visgi atliktu tyrimu buvo siekiama išsiaiškinti, kas mamas džiugina labiausiai. Visame Baltijos regione rezultatai patvirtino, kad geriausia dovana mamai – kartu praleistas laikas, jį pasirinko beveik 70 proc. apklaustųjų. Na, o antros vietos nepaleidžia senos geros gėlės.

Įdomu tai, kad nors trečioje vietoje mamos rinkosi galimybę pailsėti, paklaustos, mieliau tai darytų vienos ar su šeima, net 9 iš 10 moterų rinktųsi trumpą išvyką su vaikais ar visa šeima. To priežastis paprasta: daugiau nei 85 proc. mamų neužtenka kokybiškai praleidžiamo laiko su vaikais. Atrodo paprasta – padovanokime laiką kartu! Bet kaip tai padaryti, ką kartu veikti? Ir ką mamos laiko kokybiškai praleistu laiku?

Svarbiausia – pokalbiai „iš širdies“

Taigi, koks laiko praleidimo būdas brangiausias mūsų mamoms? Variantų yra pakankamai daug. Žinoma, pirmą vietą užima pokalbiai „iš širdies“, kurių ilgisi daugiau nei 70 proc. apklaustųjų, tačiau taip pat neatsilieka kelionės drauge (69 proc.), dalyvavimas renginiuose kartu (44,8 proc.), maisto gaminimas ir valgymas drauge (43,2 proc.). Vaikai kokybiškai praleidžiamą laiką su šeima vertina panašiai.