Malala rašo dar vieną knygą
No­be­lio tai­kos pre­mi­jos lau­rea­tė pa­kis­ta­nie­tė Ma­la­la You­saf­zai ke­ti­na iš­leis­ti nau­ją kny­gą apie pa­bė­gė­lius.

Leidykla „Little, Brown Books for Young Readers“ naujienų agentūrai „The Associated Press“ pirmadienį pranešė, kad M. Yousafzai knyga „We Are Displaced“ („Esame perkeltieji“) pasirodys rugsėjo 4 dieną.

Joje bus pasakojama apie pabėgėlių patirtį, siekiama jauniems skaitytojams padėti suvokti, ką reiškia prarasti savo namus, bendruomenę ir vienintelį pažįstamą pasaulį. Iš pradžių M. Yousafzai atskleis savo patirtį, o tada pasidalys tų, kuriuos sutiko keliaudama per įvairias perkeltųjų stovyklas ir miestus, istorijomis.

„Per dabartinę krizę pamirštama, kad už statistikos slypi žmonės, – savo pranešime pabrėžė autorė. – Girdime apie milijonus pabėgėlių, šimtus laivuose ar sunkvežimiuose įstrigusių migrantų, tačiau tik tada, kai tikrai šokiruojantis vaizdas pasirodo žiniasklaidoje, visuomenė susimąsto, kas iš tiesų vyksta. Puikiai žinau, ką reiškia palikti savo namus ir viską, ką pažįsti. Žinau daugybės žmonių, kurie buvo priversti padaryti tą patį, istorijas. Tikiuosi, pasidalydama pabėgėlių, kuriuos sutikau per pastaruosius kelerius metus, pasakojimais, galėsiu padėti kitiems suprasti, kas vyksta, ir rasti atjautos milijonams dėl konfliktų perkeltų žmonių.“

Antra Mamalos Yousafzai knyga pasirodys rugsėjo 4 dieną / Reuters/Scanpix nuotrauka

M. Yousafzai buvo pašauta talibų dėl to, kad agitavo suteikti mergaitėms išsilavinimą jos gimtajame Pakistane. Nobelio taikos premiją už vaikų teisių gynimą M. Yousafzai gavo 2014 metais, būdama 17-os. Ji įvertinta už pastangas užtikrinti mergaičių teisę į švietimą Pakistane ir yra jauniausia šio prestižinio apdovanojimo laureatė per visą premijos teikimo istoriją.

M. Yousafzai taip pat išleido autobiografinę knygą „Aš esu Malala“, kuri sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo.