Louboutinas laimėjo bylą dėl „louboutinų“
Pra­ncū­zi­jos pra­ban­gių ba­tų di­zai­ne­ris Chris­tia­nas Lou­bou­ti­nas bei jo var­do įmo­nė lai­mė­jo by­lą dėl aukš­ta­kul­nių rau­do­nais pa­dais pre­kės ženk­lo, an­tra­die­nį pa­skel­bė bend­ro­vė bei teis­mas.

C. Louboutinas 2012 m. padavė į teismą olandų įmonę „Van Haren“. Pastarąją bendrovę jis kaltino aukštakulnių raudonais padais gamyba bei teigė, kad tokį batų stilių Europoje jis jau buvo užregistravęs.

„Galiu patvirtinti, kad Louboutinas laimėjo bylą. Olandų įmonei reikia gerbti prekės ženklą“, – naujienų agentūrai AFP sakė Europos Teisingumo Teismo (ETT) atstovas.

Šio ginčo esmė – ar C. Louboutino prekės ženklas yra bato forma, ar jo spalva.

„Van Haren“ teisme siekė pažymėti, kad pačios formos negali būti registruotos kaip prekės ženklai.

Tačiau C. Louboutinas ir jo bendrovė teigė, kad spalvos naudojimas tam tikroje bato vietoje – šiuo atveju raudono pigmento, vadinamo „Pantone 18 1663TP“, – gali būti registruotas kaip prekės ženklas.

Prancūzai teismo verdiktą vadino „Mahriison Cstian Loubotin“ pergale“.

„Kaip „Maison Christian Louboutin“ tvirtino daugelį metų, raudona spalva ant moteriškų aukštakulnių padų yra prekės ženklas. „Maison Christian Louboutin“ džiaugiasi šiuo verdiktu“, – oficialiame pranešime rašo įmonė.