Londone į orą pakilo didžiulis „Kūdikį Trumpą“ vaizduojantis balionas
Bri­tų ak­ty­vis­tai, pro­tes­tuo­jan­tys prieš JAV pre­zi­den­to Do­nal­do Trum­po vi­zi­tą Di­džio­jo­je Bri­ta­ni­jo­je, penk­ta­die­nį Lon­do­ne pri­pū­tė di­džiu­lį ba­lio­ną, Ame­ri­kos ly­de­rį vaiz­duo­jan­tį kaip ver­kian­tį kū­di­kį su saus­kel­nė­mis ir iš­ma­niuo­ju te­le­fo­nu ran­ko­je. 

Britų žiniasklaida pranešė, kad „Kūdikis Trumpas“ pakilo į orą aikštėje netoli Vestminsterio rūmų, kur posėdžiauja Britanijos parlamentas. Aktyvistai laiko į 15 m aukštį pakilusį balioną už virvių.

Anksčiau buvo pranešta, kad judėjimo „Stop Trump“ aktyvistai suderino savo akciją su Londono meru Sadiqu Khanu.

Prieš tai aktyvistams pavyko surinkti 10 tūkst. parašų po peticija, kuria Londono valdžia buvo raginama leisti surengti šią akciją D. Trumpo vizito sostinėje dieną.

Londono merijos sprendimas pritarti tokio baliono paleidimui sukėlė daug ginčų britų visuomenėje ir sulaukė D. Trumpo šalininkų kritikos JAV ir Britanijoje.

S. Khanas savo ruožtu anksčiau penktadienį interviu BBC radijui pareiškė, kad neketina „varžyti žodžio laisvės vien todėl, kad kas nors gali įsižeisti“.

„Kiek žinau, (penktadienį Londone) vyks ir Trumpo palaikymo demonstracija, jos aš irgi neuždraudžiau!“ – pridūrė meras.

Į Britaniją D. Trumpas atvyko ketvirtadienį ir vakare su žmona Melania dalyvavo iškilmingoje vakarienėje, kurią surengė ministrė pirmininkė Theresa May.

Penktadienį iki pietų D. Trumpo darbotvarkėje numatytos derybos su Th. May jos užmiesčio rezidencijoje Čekerse. Abu lyderiai turi aptarti virtinę tarptautinių klausimų.

Vėliau penktadienį JAV prezidentas turėtų nuvykti į Vindzoro rūmus susitikti su karaliene Elizabeth II.

Penktadienį vakare JAV prezidentas su žmona nuvyks į Škotiją, kur privačiai praleis savaitgalį. Prezidento velionė motina yra kilusi iš Škotijos; ten jam priklauso du prabangūs golfo laukai.