Ligoninės maistas gali būti gardus
Li­go­ni­nės mais­tas dau­ge­ly­je pa­sau­lio vie­tų ne­su­lau­kia di­de­lio su­si­ža­vė­ji­mo ar pa­gy­rų. Ta­čiau Ja­po­ni­ja yra pui­kus įro­dy­mas, kad ga­li bū­ti ir ki­taip.

Neseniai vienoje Mito miesto (Ibarakio prefektūra) klinikoje gimdžiusi moteris socialiniame tinkle „Imgur“ pasidalijo nuotraukomis, kuriose įamžintas apetitą žadinantis ligoninės maistas.

Jenkinsinjapan slapyvardžiu pasivadinusi moteris rašė, kad jai tiekė standartinio valgiaraščio patiekalus. Tokius kaip blyneliai, jūros gėrybės, makaronai, salotos, sriubos. Valgiai buvo gražiai paserviruoti. Toks maisto patiekimas galėtų lygiuotis į aukščiausio lygio restoranus.

Įrašo autorė atskleidė, kad tai buvo maža privati klinika. Jos teigimu, didžiąją dalį gimdymo išlaidų padengė sveikatos draudimas. Moteriai teko primokėti 140 tūkst. jenų (apie 1000 eurų), bet ta suma esą nedaug skyrėsi nuo kitų vietos ligoninių įkainių.

Aišku, būtų nesąžininga sakyti, kad tokį patį maistą siūlo visos Japonijos ligoninės. Tačiau šios šalies sveikatos priežiūros įstaigos iš tiesų garsėja savo maitinimo kokybe.

Pernai „Imgur“ vartotoja Hahahah1111111 paviešino kitoje Japonijos ligoninėje valgytų patiekalų nuotraukas. Tie vaizdai taip pat sulaukė daug dėmesio ir gausybės komentarų. Kaip pažymi Japonijos naujienų portalas grapee.jp, šalies gyventojai, rinkdamiesi ligoninę, dažnai atsižvelgia į jos maisto kokybę.