Lesote rastas didžiulis deimantas
Le­so­te ap­tik­tas dei­man­tas, ku­ris pa­gal dy­dį, kaip ma­no­ma, yra penk­tas pa­sau­ly­je. Tai pir­ma­die­nį pra­ne­šė dei­man­tų ka­sy­bos kom­pa­ni­ja „Gem Dia­monds“.

D spalvos deimantas aptiktas Lecengo kasykloje. „Gem Diamonds“ šį 910 karatų radinį apibūdino kaip išskirtinės kokybės brangakmenį.

Brangakmenis yra didžiausias iš rastų šioje kasykloje – maždaug kaip du golfo kamuoliukai. „Liberum Capital“ kasybos ekspertas Benas Davisas spėjo, kad jo vertė gali siekti 40 mln. JAV dolerių (33 mln. eurų).

„Nuo 2006 metų, kai „Gem Diamonds“ įsigijo Lecengą, šioje kasykloje buvo aptikti keli vienais įspūdingiausių pasaulyje laikomi deimantai, tarp jų 603 karatų brangakmenis „Lesotho Promise“ (liet. Lesoto pažadas)“, – sakė „Gem Diamonds“ vadovas Cliffordas Elphickas.

Didžiausias pasaulyje deimanto rekordas priklauso 3106 karato „Cullinan“. Jis 1905 metais buvo aptiktas netoli Pretorijos (Pietų Afrikos Respublika). Milžinas buvo suskaldytas į kelias dalis ir nušlifuotas. Du didžiausi iš jo gauti briliantai buvo įsodinti į Didžiosios Britanijos karališkąsias brangenybes – karūną ir skeptrą.