Lelijos sutraukė minias smalsuolių
Šį mė­ne­sį Par­ag­va­ju­je į vie­ną upės la­gū­ną ėmė plūs­ti lan­ky­to­jai. Žmo­nes ten pri­vi­lio­jo mil­ži­niš­ki ap­va­lūs van­dens le­li­jų la­pai, ku­rių skers­muo – dau­giau kaip 1,5 me­tro.

Šie augalai (Victoria cruziana), vietos gyventojų dar vadinami aligatorinėmis lelijomis, gana dideli, kad po jais galėtų slėptis šie ropliai. Šios rūšies lelijos yra labai retos ir pasirodo tik kas trečius ar ketvirtus metus.

Ši lagūna yra netoli Limpijaus miesto. Smalsuoliai moka apie 5 dolerius, kad būtų nuplukdyti pažiūrėti šių augalų. Jie fotografuoja lelijas, daro fotosesijas ir asmenukes. „Čia yra tai, ko tiesiog nepamatysite kasdien ar net kasmet. Lapų yra labai daug, ir jie tokie didžiuliai! Kai kurie yra dviejų metrų pločio“, – pasakojo lankytojas Agustinas.

Victoria cruziana dažniausiai auga užutėkiuose. Pasak vietos gyventojų, šių augalų arbata padeda sergant astma ir bronchų ligomis. Tačiau valdžios institucijos įspėjo, kad jų skinti negalima, ir pagrasino baudomis. Kaip nurodė Aplinkos ministerija, aligatorinės lelijos sparčiai nyksta ir dėl upių gilinimo.