Lažybos dėl mažojo princo vardo baigtos
Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos ku­ni­gaikš­tis Wil­lia­mas ir jo žmo­na Ka­te šią sa­vai­tę gi­mu­siam sa­vo tre­čia­jam vai­ke­liui nu­spren­dė su­teik­ti Loui­so Art­hu­ro Char­le­so var­dą, penk­ta­die­nį pa­skel­bė jų biu­ras.

„Kembridžo kunigaikščiui ir kunigaikštienei malonu paskelbti, kad jie savo sūnų pavadino Louisu Arthuru Charlesu“, – sakoma Kensingtono rūmų „Twitter“ pranešime.

Pirmadienį gimęs kūdikis nuo šiol „bus žinomas kaip Jo Karališkoji Aukštybė Kembridžo princas Louisas“, nurodoma žinutėje.

Louiso vardas naujagimiui skirtas siekiant pagerbti princo Williamo senelio dėdę Louisą Mountbatteną, žuvusį 1979 metais per Airijos respublikonų armijos (IRA) surengtą laivo sprogdinimą. Trečiasis vardas susijęs su mažylio seneliu ir princo Williamo tėvu – Velso princu Charlesu, dabartiniu sosto įpėdiniu.

Tuo tarpu Arthuro vardas buvo populiariausias iš vardų, kuriuos mažyliui pranašavo lažybininkai.

Šiuo metu Louisas tarp Anglijoje ir Velse populiariausių berniukų vardų užima 71-ąją vietą.

Kembridžo kunigaikštienė 3,83 kg svėrusį sūnų pagimdė pirmadienį 11 val. 1 min. vietos (13 val. 1 min. Lietuvos) laiku. Gimdyme dalyvavo ir Kembridžo kunigaikštis Williamas.

Londono centre iš Šv. Marijos ligoninės sparno „Lindo“ išėjusius laimingus mažylio tėvus ir naujagimį pasitiko džiūgaujanti minia jų laukusių gerbėjų ir viso pasaulio žiniasklaidos atstovų.

Kate ir princo Williamo atžalos – ketverių princas George'as (Džordžas) ir dvejų princesė Charlotte (Šarlot) – su broliuku susipažino ligoninėje pirmadienio popietę ir buvo parvežti į Kensingtono rūmus kiek anksčiau nei jų tėvai.

Louisas yra karalienės ElžbietosII, kuriai praeitą šeštadienį sukako 92-eji, ir jos vyro princo Filipo šeštasis provaikaitis.

Jis turės princo titulą, nes Elizabeth II 2012 metais pakeitė taisykles, kad šį titulą gautų visi Williamo vaikai, ar jie būtų berniukai, ar mergaitės, o ne vien vyriausiasis sūnus.

Po šios reformos princas Luisas taip pat yra pirmas karališkosios šeimos atstovas, kuris neaplenks savo sesutės Charlotte eilėje į karališkąjį sostą.