Larsas von Trieras šokiravo Kanus
Lar­so von Trie­ro pa­var­dė vėl sie­ja­ma su kon­tro­ver­si­ja. Iš jo nau­jau­sio fil­mo „Na­mas, ku­rį pa­sta­tė Dže­kas“ (The Hou­se That Jack Built) prem­je­ros iš­ėjo dau­gy­bė pa­si­pik­ti­nu­sių žmo­nių.

Trilerio, kuriame vaidina Mattas Dillonas ir Uma Thurman, dėmesio centre – kelis dešimtmečius trunkantis serijinio žudiko teroras.

Dar prieš filmo premjerą sklido gandai, kad jame bus gausu sadistinių ir brutalių scenų. Kanų kino festivalio direktorius Thierry Fremaux irgi teigė, jog trileris pernelyg kontroversiškas, kad būtų įtrauktas į konkursinę programą.

Regis, gandai pasitvirtino. Žurnalo „Variety“ žurnalistas Raminas Setoodehas savo paskyroje tviteryje rašė, kad iš filmo dėl jo „šlykštaus“ turinio išėjo daugiau kaip 100 žmonių. „Pasibjaurėtinas. Pretenzingas. Vimdantis. Kankinantis. Patetiškas“, – komentavo juostą vienas žiūrovų.

O pramogų pasaulio reporteris Rogeris Friedmanas apibūdino L. von Triero darbą kaip „šlykštų filmą“, kuris „niekada neturėjo būti sukurtas“.

„Jis žaloja Riley Keough (viena filmo aktorių – red.), žaloja vaikus, ir mes, apsirengę formaliais drabužiais, turime tai stebėti?“ – pramogų pasaulio naujienų portalui „Vulture“ piktinosi kitas žiūrovas. Agentūros „Al Jazeera“ korespondentė Charlie Angela taip pat buvo tarp tų, kurie išėjo iš kino salės filmui dar nesibaigus. Pasak jos, „žiūrėti, kaip nušaunami ar nužudomi vaikai, nėra pramoga“.

Kadras iš filmo "The House That Jack Built".outnow.ch nuotrauka

L. von Trierui tai pirmas pasirodymas Kanuose nuo 2011-ųjų, kai festivalio organizatoriai paskelbė jį nepageidaujamu asmeniu. Tokia nemalonę režisierius užsitraukė po spaudos konferencijos, per kurią juokaudamas pareiškė, kad jaučia simpatiją naciams. Tuomet Kanai L. von Triero žodžius pavadino „nepriimtinais“ ir „netoleruotinais“.

Tačiau praėjusį mėnesį režisieriui buvo panaikintas draudimas dalyvauti festivalyje. Th. Fremaux tuomet pareiškė, esą „bausmė jam neproporcinga ir gana ilga“. Tokį sprendimą ne visi sutiko neigiamai, turint omenyje, kad neseniai dainininkė Björk apkaltino L. von Trierą seksualiai priekabiavus prie jos per dramos „Šokėja tamsoje“ filmavimą. Režisierius šiuos kaltinimus neigia.