Kontrabanda skrandyje: prarijo 1 kg kokaino
Tai­lan­do sa­los Pu­ke­to oro uos­te su­im­ta 27-erių mo­te­ris iš Dramb­lio Kau­lo Kran­to, rent­ge­no apa­ra­tu jos skran­dy­je pa­ste­bė­jus į dau­gy­bę ma­žų pa­ke­lių su­fa­suo­tą ki­log­ra­mą ko­kai­no.

Moterį pareigūnai sulaikė vėlai trečiadienį vakare Puketo tarptautiniame oro uoste, jai atvykus lėktuvu iš Dohos.

Rentgeno aparatas parodė, kad jos skrandyje buvo daugiau nei 60 mažų paketėlių, kurie iš viso sudarė 1,2 kilogramus kokaino, sakė Tailando narkotikų valdybos tarybos biuro generalinis sekretorius Sirinya Sitdhichai.

Narkotikai greičiausiai buvo skirti turtingiems klientams Bankoke, pridūrė jis.

„Kitaip nei metamfetaminas, kokainas ir „ledas“ (kristalinis metamfetaminas) skirti labai siaurai turtingų klientų grupei“, – AFP sakė jis.

Pasak S. Sitdhichai, Vakarų Afrikoje įsikūrę narkotikų gabentojai neretai įdarbina afrikietes arba azijietes moteris slapta gabenti narkotikų kontrabandą į Tailandą, šalį, kuri dėl pralaidaus pasienio ir skrydžių jungčių yra populiari tarpinė stotelė gabenant įvairią kontrabandą.

Kontrabandininkai dažnai skrenda į mažesnius oro uostus už Bankoko, o tada važiuoja parduoti narkotikus sostinėje, pridūrė S. Sitdhichai.

Tailandas turi apie 68 milijonus gyventojų ir šeštą pagal dydį pasaulyje kalinių skaičių. Daugiau nei dešimtmetį galiojantys griežti narkotikų įstatymai nepadėjo išardyti narkotikų pramonės ar sumažinti priklausomų žmonių skaičių.

Daugiau nei 70 procentų karalystės kalinių nuteisti dėl su narkotikais susijusių nusižengimų.