Kodėl Turkmėnijoje uždrausti juodos spalvos automobiliai
Nau­juo­sius me­tus no­ri­si pra­dė­ti švie­sio­mis spal­vo­mis. Šiuo klau­si­mu ger­bia­ma­sis Turk­me­nis­ta­no pre­zi­den­tas Gur­ban­gu­ly Ma­lik­gu­li­je­vi­čius Ber­di­mu­ha­me­do­vas ge­ro­kai pa­va­žia­vo. Ta pra­sme, į prie­kį pa­sis­tū­mė­jo ge­ro­kai jau nuo 2015 me­tų.

„Turkmenistano kronikų“ korespondentai praneša, kad automobiliai buvo areštuoti ir nuvilkti policijos reikalavimu.

Prieš kelias dienas automobiliai pradėti grąžinti savininkams, kurie privalo pasirašyti dokumentą, įpareigojantį perdažyti transporto priemonę balta ar kokia kita šviesia spalva.

Radijas „Azatlyk“ taip pat praneša, kad juodi automobiliai nutempiami tiesiai iš stovėjimo aikštelių ir nugabenami į kelių policijos saugojimo aikšteles.

Nuo 2018 metų sausio mėnesio juodų automobilių naudojimas draudžiamas.

Dėl šio naujo reguliavimo, automobilių dažymo kaina padvigubėjo. Anksčiau automobilio dažymas kainavo $500, tuo tarpu dabar už tokią paslaugą teks pakloti $1000.

Nuo 2015 metų sausio į Turkmenistaną buvo uždrausta importuoti juodus automobilius. Tuomet muitinės pareigūnai tokio draudimo priežasčių nepaaiškino. Į pasipiktinusių pirkėjų klausimus, jie atsakydavo, kad „balta spalva neša sėkmę“.

Reikėtų paminėti, kad balta spalva labiausiai patinka prietaringajam šalies prezidentui Gurbanguly Berdymukhammedovui.