Kinai liko be „Draugų“
Ki­ni­jo­je mi­li­jo­nai se­ria­lo „Drau­gai“ (Friends) ger­bė­jų siel­var­tau­ja, mat vie­na sve­tai­nė ne­ti­kė­tai nu­spren­dė ne­be­ro­dy­ti šios ame­ri­kie­čių ko­me­di­jos. Ki­nai ja itin ža­vi­si dėl mie­lų jau­nų vei­kė­jų ir ga­li­my­bių pa­si­mo­ky­ti ang­lų kal­bos.

Balandį portalas „Sohu“ staiga liovėsi rodyti serialą. Šis žingsnis išprovokavo aimanas Kinijos socialiniuose tinkluose. Kol vieni ragino interneto svetainę išspręsti autorių teisių problemas, kiti jau dalijosi patarimais, kaip atsisiųsti serijų iš piratinių šaltinių.

„Draugai“ Jungtinėse Valstijose buvo rodomi 1994–2004 metais. Ši situacijų komedija, pasakojanti apie jaunų niujorkiečių grupelę, išgarsėjo visame pasaulyje. Kinijoje serialas pirmiausia pasirodė kaip piratiniai DVD.

Milijonai jaunų kinų džiaugdavosi proga tobulinti amerikietišką anglų kalbos stilių. Kai kurie anglų kalbos kursai Kinijoje šį serialą net priskiria prie mokomosios medžiagos. „Aš išmokau labai daug šnekamosios anglų kalbos. Iš knygų šito neišmoksi. Knygose – tik nuobodžiausia gramatika, o „Draugų“ kalba labai panaši į gyvenimą“, – sakė viena serialo gerbėja.