Kaltinimų sulaukęs Jonas Vaitkus svarsto kreiptis į teismą
Sce­nog­ra­fės Si­mo­nos Biek­šai­tės kal­ti­ni­mų dėl ta­ria­mai ne­de­ra­mo sek­sua­li­nio el­ge­sio su­lau­kęs re­ži­sie­rius Jo­nas Vait­kus svars­to kreip­tis į teis­mą, skel­bia nau­jie­nų por­ta­las del­fi.lt.

„Suprantu, dėl ko skambinate, bet šiandien (pirmadienį) nekomentuosiu, nes ryt (antradienį) skelbsiu viešą laišką. Tada galėsime kalbėtis. Toliau į teismą žadu duoti“, – delfi.lt tikino J. Vaitkus.

Režisierius patikino, kad planuoja dėl kreipimosi tartis su advokatu.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė paskelbti liudijimai apie tariamai nederamą Vilniaus dailės akademijos (VDA) dėstytojų seksualinį elgesį, dalis jų buvo anoniminiai. Savo ruožtu S. Biekšaitė socialiniame tinkle „Facebook“ sekmadienį parašė, kad J. Vaitkus galbūt netinkamai elgėsi 2009 metų vasarą jai atvykus į režisieriaus namus darbo reikalais – jai buvo pasiūlyta sukurti scenografiją spektakliui „Juodasis Strazdas“. Ji teigia, kad režisierius esą priekabiavo išgėręs.

BNS su J. Vaitkumi nepavyko susisiekti – jo telefonas išjungtas. „Lietuvos ryto“ televizijai savaitgalį režisierius sakė negalintis konkrečiau komentuoti savo elgesio prieš daug metų, bet tikino, jog apie jį skleidžiama daug gandų.