Ką daryti su vaškiniu E. Macronu?
Pra­ncū­zi­jos pre­zi­den­to Em­ma­nue­lio Mac­ro­no skulp­tū­ra iš­lenk­tais an­ta­kiais ir kiek pa­mi­šė­liš­ku žvilgs­niu tu­rė­jo užim­ti sa­vo vie­tą tarp pa­sau­lio ly­de­rių an­tri­nin­kų Gre­vi­no vaš­ki­nių skulp­tū­rų mu­zie­ju­je Par­yžiu­je, ta­čiau so­cia­li­nė­je ži­niask­lai­do­je ki­lu­si pa­šai­pų ban­ga pri­ver­tė mu­zie­jų svars­ty­ti, ką da­bar su ja da­ry­ti.

Kai socialiniuose tinkluose paplito pirmosios skulptūros nuotraukoms, „Twitter“ vartotojai Prancūzijos prezidento atvaizdą ėmė lyginti su androidu ar Čakiu, lėlė žudike iš siaubo serialo „Vaiko žaidimas“ („Child's Play“). Pasak vieno sąmojingo internauto, skulptūros kūrėjams pavyko tik vienas dalykas – tradicinis mėlynas prezidento kaklaraištis. Galiausiai muziejaus vadovai pripažino, kad 40 metų Prancūzijos lyderis nusipelno geresnio savo atvaizdo.

„Įsitempęs ir kenčiantis veidas, sustingusi „negyva“ statula – tai negražu, tiesiog neveikia, – kalbėjo Grevino muziejaus direktorius Yves'as Delhommeau. – Nenoriu taip smarkiai socialiniuose tinkluose kritikuojamos figūros.“

Muziejaus, kurį kasmet aplanko beveik 800 tūkst. žmonių, darbuotojai vis dar svarsto, ar skulptūrą galima išgelbėti retušavimu, ar reikėtų tiesiog viską pradėti nuo nulio ir atšaukti gegužės 24 dieną suplanuotą jos pristatymą. Vienai figūrai pagaminti reikia pusmečio, ir tai kainuoja 50–60 tūkst. eurų. Tiesa, Donaldą Trumpą muziejus sugebėjo pristatyti vos po dviejų mėnesių, kai šis netikėtai buvo išrinktas.

Y. Delhommeau perspėjo, kad „Twitter“ išplatintas E. Macrono atvaizdas yra pagrįstas nuotrauka, daryta pernai rugsėjį filmuojant vieną televizijos laidą. Kai kurie elementai vėliau buvo pakeisti. Muziejui nepavyko įtikinti Prancūzijos lyderio leisti nuskenuoti jo veidą, tad menininkai turėjo dirbti vadovaudamiesi nuotraukomis.

E. Macrono žmona Brigitte nesutiko, kad muziejus darytų jos skulptūrą. Direktorius pripažino, jog dabar, kaip taip nutiko sutuoktiniui, Brigitte greičiausiai nepavyks perkalbėti.