Jūros agurkai – vandenynų turtai
Jū­ros agur­kai gal­būt ir nė­ra pa­tys dai­liau­si gy­viai, ta­čiau jie la­bai ver­ti­na­mi ir kar­tais pa­va­di­na­mi van­de­ny­nų tru­mais.

Kinijoje gyvenantys gurmanai moka milžiniškus pinigus už šiuos dygiaodžius bestuburius gyvūnus. Kilogramas džiovintų jūros agurkų siekia apie tūkstantį dolerių (maždaug 860 eurų). Kinai tiki, kad jie veikia kaip afrodiziakai ir yra itin naudingi vyrų sveikatai.

Madagaskaro pakrančių gyventojai, padedami organizacijos „Blue Ventures“, vis drąsiau verčiasi jūros agurkų auginimu. Žmonės įrengia jūroje specialius aptvarus ir net visą parą juos saugo nuo piktavalių, jei šie taikytųsi nugvelbti vandenynų vertybių.

Jūros agurkai labai svarbūs jūros ekosistemai. Kaip sakė Edinburgo universiteto mokslininkė Kathryn Taylor, didelės teritorijos aplink Madagaskarą jau išžvejotos, tad jūros agurkai yra itin naudingi augalijai, nes veikia kaip natūralūs filtrai.

„Jie pilni smėlio, dvelkia žuvimis, o skonis nėra įsimintinas. Dėl to jūros agurkus labai sudėtinga tinkamai paruošti“, – rašoma vienoje Kinijos kulinarijos knygų. Virtuvės šefams tenka gerokai pavargti, kol pavyksta nuvalyti šiuos gyvius ir suteikti jiems skonio. Jūros agurkai valgomi ir neapdoroti, bet dažniau troškinami, kepami, gruzdinami, iš jų daromi net traškučiai.