Juodaodės aktorės protestavo Kanuose
16 juo­dao­džių ir mai­šy­tos ra­sės ak­to­rių ant rau­do­no­jo Ka­nų ki­no fes­ti­va­lio ki­li­mo su­ren­gė pro­tes­tą prieš ra­siz­mą Pra­ncū­zi­jos ki­no pra­mo­nė­je.

Filmo „Bamakas“ žvaigždės Aissos Maigos vadovaujamos aktorės taip pat pristatė savo naują knygą „Būti juodaode nėra mano darbas“ („Noire n'est pas mon metier“). Joje smerkiamos režisierių ir aktorių atrankos agentų išankstinės nuostatos.

Įspūdingomis suknelėmis, kurias sukūrė mados namų „Balmain“ mišrios rasės dizaineris Olivier Rousteing'as, pasipuošusioms aktorėms lipant iš automobilių prapliupo lyti. Protestas vyko po istorinės demonstracijos, kurią ant raudonojo kilimo surengė 82 Holivudo žvaigždės, režisierės, prodiuserės ir scenaristės. Cate Blanchett vadovaujamos moterys reikalavo lygių atlyginimų ir statuso.

„Mane paskatino veikti šių laikų dvasia“, – tikino A. Maiga. Pasak jos, kovojant su juodaodžių trūkumu ekrane „viena išeitis galėtų būti kvotos“, net jei tai išprovokuotų įnirtingą pasipriešinimą Prancūzijoje.

Viena proteste dalyvavusių aktorių Nadege Beausson-Diagne naujoje knygoje pasakoja, kaip per atranką buvo paklausta, ar kalba „afrikietiškai“. Jai taip pat buvo pasakyta: „Negalite vaidinti šios veikėjos, ji – teisininkė.“ Kita Nadege išgirsta frazė tokia: „Laimė, jūsų bruožai gražūs, nesate negroidė, ne pernelyg juoda.“ Aktorė, nusifilmavusi didžiausios komercinės sėkmės sulaukusiame prancūzų filme „Sveiki atvykę pas Šti“ („Bienvenue chez les Ch'tis“), dar sužinojo, jog yra „nepakankamai afrikietė, kad būtų afrikietė“. Ji taip pat išgirdo šiuos žodžius: „Kaip juodaodė tikrai esate labai protinga. Turėjote būti baltoji.“