Japonijoje išdygs aukščiausias medinis dangoraižis
Ja­po­ni­jos kom­pa­ni­ja „Su­mi­to­mo Fo­res­try“ pla­nuo­ja iki 2041 me­tų pa­sta­ty­ti To­ki­ju­je aukš­čiau­sią pa­sau­ly­je me­di­nį dan­go­rai­žį.

Kompanija skelbia, kad 70 aukštų pastate bus apie 8 tūkst. butų. Jį planuojama statyti su balkonais, kuriuose vešės sodeliai ir miesto daržai. Dangoraižyje taip pat įsikurs įstaigos, parduotuvės ir viešbučiai.

Statyboms planuojama panaudoti 180 tūkst. kub. m japoniškos medienos. Plieno konstrukcijos sudarys tik 10 proc. pastato masės. 350 m aukščio plieninis karkasas dėl įstrižų elementų galės atlaikyti žemės drebėjimus.

Projekto W350 vertė – maždaug 600 mlrd. jenų (4,54 mlrd. eurų). Tai dvigubai daugiau, nei kainuotų tokio pat dydžio įprasto dangoraižio statyba. Tačiau „Sumitomo“ pareiškė, kad dėl nuolatinio technikos ir statybos metodų tobulėjimo projekto išlaidos mažės.

„Sumitomo“ – stambi pasaulinė itin kokybiškos medienos tiekėja. Mediniu dangoraižiu kompanija nori paminėti savo 350-ąsias gyvavimo metines.

Šiuo metu aukščiausias medinis pastatas pasaulyje yra 53 m aukščio studentų bendrabutis Vankuveryje. Jis baigtas tik praėjusiais metais, bet akivaizdu, kad aukščiausio medinio dangoraižio titulą išlaikys neilgai.