Janet Jackson pelnė „Ikonos apdovanijimą“
Sek­ma­die­nį Las Ve­ga­se vy­ku­sio­je 2018 me­tų „Bill­board“ ap­do­va­no­ji­mų ce­re­mo­ni­jo­je mu­zi­kos le­gen­da Ja­net Jack­son pel­nė pres­ti­ži­nį „I­ko­nos ap­do­va­no­ji­mą“.

Atsiimdama prizą dainininkė pagerbė stiprias moteris: „Jos aiškiai pasakė, kad mūsų nebegalima kontroliuoti ir išnaudoti, mumis nebegalima manipuliuoti. Palaikau tas moteris ir tuos vyrus, kurie lygiai taip pat yra pasipiktinę diskriminacija, remia mus širdimi ir protu.“

Dainininkė savo kūryboje ne kartą nagrinėjo feministines temas. Tokiose dainose kaip „What About“ („Kaip dėl“) ir „Lessons Learned“ („Išmoktos pamokos“) J. Jackson pasakoja apie smurtą artimoje aplinkoje.

52 metų dainininkė – pirmoji juodaodė, pelniusi „Ikonos apdovanojimą“. To nepamiršo paminėti ir Bruno Marsas, pakviesdamas J. Jackson į sceną.

„Jacksonų pavardė reiškia meninį genialumą ir ikoniškus pasirodymus, – teigė B. Marsas. – Jacksonai yra muzikos ir pramogų pasaulio karališkoji šeima. Ji – aktyvistė. Ji – humanistė. Ji – stipri moteris.“

Atsiėmusi apdovanojimą J. Jackson sudainavo tris dainas. Tai buvo pirmas per devynerius metus JAV televizijos transliuotas jos pasirodymas.

Apdovanojimas dainininkei įteiktas praėjus vos kelioms dienoms po 25-ųjų jos garsiausio albumo „Janet“ metinių. J. Jackson – viena sėkmingiausių visų laikų JAV atlikėjų.

Miniai skanduojant dainininkės vardą ji sakė turinti vilties, jog tikėjimas padės suvienyti žmones šiais itin sudėtingais laikais. „Meldžiuosi, kad nuvarginti tokio triukšmo mes sugrįžime prie ramybės šaltino. Tas šaltinis yra Dievas. Visko, ko mums trūksta, Dievas turi su kaupu: atjautos, jautrumo, kantrybės ir neišsenkamos meilės“, – kalbėjo ji.

J. Jackson yra tik septinta atlikėja, laimėjusi „Ikonos apdovanojimą“. Prieš ją šį prizą pelnė Prince'as, Stevie Wonderis, Celine Dion, Cher, Neilas Diamondas ir buvusi J. Jackson šokėja Jennifer Lopez.

Kiti to vakaro apdovanojimai atiteko Edui Sheeranui, Taylor Swift ir Kendrickui Lamarui.