Išvedė miniatiūrinius pomidorus
Vie­na Iz­rae­lio kom­pa­ni­ja pa­skel­bė iš­ve­du­si vyš­ni­nius po­mi­do­rus, ku­riuos ga­li­ma ly­gin­ti su van­dens la­šais. Jie yra ma­žiau­si Iz­rae­ly­je, o gal­būt ir pa­sau­ly­je.

Šis laimėjimas kelia pasididžiavimą šalyje, garsėjančioje žemės ūkio inovacijomis ir rimtu požiūriu į vaisius bei daržoves. Būtent Izraelyje, kuriame pomidorai labai populiarūs, buvo išvestos kelios vyšninių pomidorų veislės.

Pasak bendrovės „Kedma“ darbuotojo Arielio Kidrono, tokius pomidoriukus galima mesti į salotas net nepjaustytus. „Jis tiesiog susprogsta burnoje“, – tikino vyras.

Iš Olandijos gautos sėklos buvo modifikuotos pagal sausringas auginimo sąlygas Izraelio pietuose. Pomidoriukai net mažesni už vieno šekelio vertės monetą. Jų galima užauginti raudonų ir geltonų. Mažyliai bus pristatyti visuomenei šį mėnesį, kai Izraelyje vyks tarptautinė žemės ūkio produktų mugė.

Garsus Izraelio šefas Shaulis Ben-Aderetas džiaugėsi, kad pomidoriukai labai aromatingi ir praturtins daugybę patiekalų. Vyras siūlė juos kepinti keptuvėje, dėti į fokačiją arba valgyti vienus.