Ispanijos legiono kova su antsvoriu
Eli­ti­niu lai­ko­mo Is­pa­ni­jos ka­riuo­me­nės vie­ne­to – le­gio­no re­pu­ta­ci­jai ki­lo pa­vo­jus. Kai ku­rie ka­riai, re­gis, yra per stam­būs, tad jiems pa­siū­ly­ta nu­mes­ti svo­rio ir taip iš­lai­ky­ti pres­ti­žą.

Rugsėjį visi šio greitojo reagavimo pajėgų kariai – daugiau nei 3000 – turėjo pasitikrinti sveikatą. Buvo nustatytas ir kūno masės indeksas (KMI), reikalingas kūno sandarai įvertinti. Šis indeksas apskaičiuojamas svorį (kilogramais) padalijus iš ūgio (metrais), pakelto kvadratu.

180 karių KMI buvo didesnis nei 30. Tai rodo, kad žmogus yra nutukęs. Pasak vieno šaltinio, šie kariai nedalyvaus kariniuose paraduose ar kituose viešuose renginiuose, kad nepakenktų legiono įvaizdžiui. Jie net gali būti kurį laiką nesiunčiami į užsienio misijas ir taip prarasti teisę į premijas.

Kariams skirta speciali lieknėjimo programa, į kurią įtraukta mityba, sportas, medicinos tyrimai ir psichologų priežiūra. Jeigu per metus asmuo nepasieks teigiamų rezultatų, gali būtų pašalintas iš kariuomenės.

Kaip teigiama dokumente, kurį citavo Ispanijos laikraštis „El Pais“, svorio problemas lemia santykinai didelis vidutinis šių legionierių amžius, taip pat įvairesnės sporto įrangos trūkumas.