Ispanai parodijuoja katalonus
Tūks­tan­čiai at­sis­ky­ri­mo nuo Is­pa­ni­jos prieš­inin­kų Bar­se­lo­no­je jau ne pir­mą kar­tą su­ren­gė de­mons­tra­ci­ją iš­gal­vo­tai Ta­bar­ni­jos vals­ty­bei par­em­ti. Jie sa­ko, kad Ta­bar­ni­ja at­sis­kirs nuo Ka­ta­lo­ni­jos, kad lik­tų Is­pa­ni­jo­je, jei Ka­ta­lo­ni­ja taps ne­prik­lau­so­ma.

Ši parodija sparčiai išplito internete ir sulaukė daugybės šalininkų. Eitynių dalyviai nešė Katalonijos, Ispanijos bei Tabarnijos vėliavas ir skandavo: „Juokai baigėsi ! Laisva Tabarnija!“

Šis vardas buvo sugalvotas suplakus Barselonos miesto ir pakrantės provincijos Taragonos pavadinimus. Išgalvotos būsimos valstybės sumanytojai sukūrė ir himną bei savus pinigus. Valstybė įsikurs tuose rajonuose, kur per regiono rinkimus gruodį junionistai nugalėjo separatistus.

„Esame čia, nes mums iki gyvo kaulo įgriso nepriklausomybės procesas, kuriam vadovaujanti mažuma visus veda į prarają“, – sakė 33 metų Mari Carmen Guerrero, ant kaklo apsivyniojusi Tabarnijos vėliavą.

Eitynėse dalyvavo Ispanijos valdančiosios Liaudies partijos regioninis vadovas Alberto Fernandezas Diazas ir konservatyvios „Vox“ partijos lyderis Javieras Ortega Smithas. Drauge su visais jie ragino „taberniečius, katalonus, ispanus ir europiečius iškelti brolybę aukščiau už netikrus skirtumus“.

Tuo metu separatistai siūlo rengti naują referendumą dėl „Katalonijos respublikos“ konstitucijos, o Belgijoje įsteigti paralelią vyriausybę, kuriai vadovautų į Briuselį pabėgęs buvęs regiono prezidentas Carlesas Puigdemont'as.