Iškėlė karinių ryšių palydovą
Įgy­ven­din­da­ma Liuk­sem­bur­go vy­riau­sy­bės ir pa­ly­do­vų ope­ra­to­rės SES pro­jek­tą, JAV kos­mi­nių tech­no­lo­gi­jų bend­ro­vė „Spa­ceX“ iš­kė­lė į or­bi­tą 4 to­nas sve­rian­tį ka­ri­nį ry­šių pa­ly­do­vą „Gov­Sat 1“. Ra­ke­tos „Fal­con 9“ star­tą Flo­ri­do­je ste­bė­jo Liuk­sem­bur­go her­co­gas Guil­lau­me'as ir jo žmo­na Step­ha­nie, prem­je­ras Xa­vier Bet­te­lis ir ki­ti aukš­to ran­go ku­ni­gaikš­tys­tės par­ei­gū­nai.

Kaip sakoma Kalifornijoje įsikūrusios „SpaceX“ pranešime, šis palydovas užtikrins „saugias ryšių linijas per taktines operacijas, misijas jūroje ir virš humanitarinių krizių ištiktų teritorijų“.

„GovSat 1“ skries tolimoje geostacionariojoje orbitoje ir užtikrins ryšį Europoje, Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. Palydovas galės būti naudojamas ir per operacijas Atlanto bei Indijos vandenynuose, Viduržemio ir Baltijos jūrose.

Trečiadienio startas įvyko po trijų savaičių, kai „SpaceX“ iškėlė įslaptintą JAV vyriausybės palydovą „Zuma“. Kaip skelbė žiniasklaida, aparatas nepasiekė numatytos orbitos, bet Pentagonas atsisakė paaiškinti, kas nutiko. Pasak „SpaceX“, raketa veikė nepriekaištingai. Bendrovė nesutiko pateikti daugiau detalių, nes projektas susijęs su nacionaliniu saugumu.

Kitą savaitę debiutuos nauja „SpaceX“ sunkioji raketa nešėja „Falcon Heavy“, numatomas jos pirmasis bandomasis startas.

Bendrovė, vadovaujama kosmoso ir saulės energetikos magnato Elono Musko, jau yra sėkmingai nutupdžiusi 21 raketą. „Falcon 9“ pirmoji pakopa po starto gali būti sklandžiai nutupdyta sausumos aikštelėje arba ant jūrinės platformos – tai padeda „SpaceX“ sumažinti kosminių skrydžių savikainą.