Iš beverčių pinigų gamina krepšius
Ve­ne­sue­lo­je pi­ni­gai taip nu­ver­tė­jo, kad ma­žiau­sio no­mi­na­lo ku­piū­ras žmo­nės tie­siog iš­me­ta. Ta­čiau vie­nas vers­lus vy­ru­kas su­ma­nė, kaip jas pa­nau­do­ti ir iš to už­si­dirb­ti.

25 metų Enteris Wilmeris Rojasas gatvėje renka išmestus banknotus, lanksto juos origamio technika ir iš tų lankstinių gamina krepšius. Vienam tokiam dirbiniui reikia iki 800 banknotų. Tačiau už juos, sudėjus visų tų pinigų vertę, būtų galima nusipirkti... pusę kilogramo ryžių.

E. W. Rojasas su žmona augina tris vaikus ir laukiasi ketvirtojo, todėl jaunam vyrui tenka nuolat sukti galvą, kaip išmaitinti šeimą.

„Žmonės tuos pinigus išmeta, nes jie – beverčiai. Šių banknotų niekas nebepriima“, – sakė venesuelietis. Jis, be savo hobio, šalia metro dar prekiauja kava ir cigaretėmis.

Infliacija Venesueloje ir toliau nenumaldomai didėja: nuo praėjusių metų rugpjūčio bolivaras neteko 87 proc. vertės euro atžvilgiu. Kaip pasakojo E. W. Rojasas, už dviejų, penkių ir dešimties bolivarų kupiūras negalima nusipirkti nė gabalėlio saldainio. „Pakelis cigarečių kainuoja apie 50 tūkst. bolivarų“, – pridūrė jis.

Jauną vyrą gaminti rankines išmokėti kitas savamokslis menininkas. Jas taip pat galima lankstyti iš laikraščių ar žurnalų puslapių, tačiau iš banknotų tai daryti patogiau, nes šie yra vienodos formos. Be to, nereikia žaliavos karpyti.