Indijos politikas tvirtina, kad internetas išrastas senovės Indijoje
Iš mi­nis­tro par­eiš­ki­mų, kad in­ter­ne­tą prieš tūks­tan­čius me­tų at­ra­do se­no­vės In­dai, juo­kia­si vi­sas pa­sau­lis, ra­šo BBC.

Pagrindinis Indijos šiaurės rytuose esančios Tripuros valstijos ministras Biplabas Debas, tai viešai pareiškė antradienio vakare. Jis pacitavo senovės epo „Mahabharatos“ ištrauką, idant įrodytų savo tiesą, tačiau jo tiesa populiarumo nesusilaukė – socialiniame „Twitter“ tinkle daugelis indų šaiposi iš tokio Biplabo Debo akibrokšto.

Tačiau Biplabas Debas nėra pirmasis dabartinės nacionalistinės Indijos vyriausybės politikas, teigiantis, esą daugelis modernių mokslinių ar technologinių pasiekimų buvo padaryti Indijoje prieš daugelį amžių. Tai tvirtinęs yra ir Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis.

2014 metais daktarų ir gydytojų susirinkime Mumbajaus ligoninėje Narendra Modis pareiškė, kad kosmetinė chirurgija egzistavo dar senovės Indijoje.

2017 metų rugsėjo mėnesį švietimo ministras Satyapalas Singhas privertė žmones suklusti pasakęs, kad lėktuvas pirmą kartą buvo paminėtas senoviniame „Ramajanos“ epe.

Kritikai teigia, kad tokia tendencija yra pavojinga akademinėms bendruomenėms ir apskritai visuomenės savivokai.

Biplabas Debas taip pat tvirtino, kad „Mahabharatoje“ minimas Kurukšetros mūšis taip pat įrodo, kad senovės Indijoje egzistavo ne vien lėktuvai, bet ir palydovinės technologijos.

Jis teigė, kad tai, jog vienas iš „Mahabharatos“ veikėjų, Sandžaja, galėjo dalyvauti mūšyje ir iš karto apie tai pranešti labai toli nuo jo esančiam karaliui Dhritaraštrai įrodo, jog Indijoje egzistavo abi technologijos.