Į stotį gabena robotą, pelių ir kavos
Ka­li­for­ni­jo­je įsi­kū­ru­sios bend­ro­vės „Spa­ceX“ ra­ke­ta, prieš mė­ne­sį iš­kė­lu­si į or­bi­tą NA­SA pa­ly­do­vą, penk­ta­die­nį vėl pa­ki­lo, kad nu­ga­ben­tų at­sar­gų į Tarp­tau­ti­nę kos­mi­nę sto­tį (TKS).

Kartą jau panaudota raketa „Falcon“ dar prieš išauštant rytui startavo iš Kanaveralo kyšulio. Ji skraidina kapsulę su 2,7 tonos krovinių, įskaitant pirmąjį į kosmosą iškeltą robotą su įdiegta dirbtinio intelekto technologija, genetiškai identiškas peles ir itin daug kofeino turinčią kavą TKS įgulai. Kroviniai, sudėti kapsulėje „Dragon“ – taip pat jau panaudotoje per ankstesnį skrydį – stotį turėtų pasiekti pirmadienį.

Ši misija žymi trumpiausią laikotarpį, per kurį „Falcon“ buvo grąžinta į kosmosą. Penktadienį startavusios raketos pirmoji pakopa balandį buvo panaudota iškelti palydovui TESS, ieškosiančiam egzoplanetų. Tuo metu kapsulė „Dragon“ jau buvo panaudota per vieną misiją 2016 metais. Vis dėlto „SpaceX“ šįkart raketos nebesusigrąžins, nes bendrovė ateityje naudos naują „Falcon“ modelį.