Į mados renginį rinkosi angelai, šventieji ir tikintieji
Pir­ma­die­nio va­ka­rą Niu­jor­ke vy­ko be­ne di­džiau­sias me­tų ma­dos šou – Me­tro­po­li­te­no mu­zie­jaus Kos­tiu­mų ins­ti­tu­to po­ky­lis, ži­no­mas tie­siog kaip „Met Ga­la“. Jis kas­met su­bu­ria ryš­kiau­sias pra­mo­gų ir ma­dos pa­sau­lio žvaigž­des.

Pokylio tema kaskart keičiama, o susirinkę svečiai turi pateikti savitą jos interpretaciją. Šių metų renginio tema buvo gana kontroversiška ir intriguojanti – „Dangiškieji kūnai: mada ir katalikiškoji vaizduotė“. Nenuostabu, kad daugelis žvaigždžių puošėsi kryžiais, sparnais ar popiežiaus mantiją primenančiais apsiaustais.

Žmogaus teisių gynėja Amal Clooney buvo viena renginio šeimininkių./ AFP/Scanpix nuotrauka

Tiesa, renginys tikrai nesulauks Katalikų bažnyčios pasmerkimo. Šią temą jo organizatoriai suderino su Vatikanu.

Regis, dainininkė Rihanna įkvėpimo sėmėsi iš popiežiaus. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Nuo 1995-ųjų pokylio šeimininkė – amerikietiškojo „Vogue“ žurnalo redaktorė Anna Wintour. Ji kasmet šias pareigas dalijasi su trimis kitais asmenimis. Šįkart tokia garbė teko dainininkei Rihannai, dizainerei Donatellai Versace ir stilingajai Amal Clooney.

„Met Gala“ dažnai vadinamas metų vakarėliu, o dėl susirenkančių žvaigždžių gausos – „rytinės pakrantės „Oskarais“. Dar vieną pavadinimą – „Metropoliteno bankomato“ – pokylis gavo dėl to, kad tai vienas didžiausių labdaros renginių Niujorke. Visi už bilietus surinkti pinigai aukojami Metropoliteno muziejaus Kostiumų institutui. Tai vienintelis įstaigos skyrius, kuris išsilaiko pats.

Patekti į renginį išties nepigu. Bilieto kaina asmeniui – 30 tūkst. JAV dolerių, o vienas pokylio stalas kainuoja 275 tūkst. dolerių. Pernai per vakarėlį buvo surinkta daugiau kaip 12 mln. dolerių. Žinoma, ne visi moka už dalyvavimą – tam tikros žvaigždės yra kviečiamos, kad pritrauktų žiniasklaidos dėmesį ir kitų garsių asmenų. A. Wintour į renginį taip pat kviečia dar tik kylančius dizainerius, kurie kitaip negalėtų įpirkti bilieto, ir susodina juos prie skirtingų stalų.

Praeityje dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas buvo dažnas pokylio svečias. Per 2004-ųjų „Met Galą“ jis net pasipiršo Melaniai, savo dabartinei žmonai. Tačiau pernai duodama interviu A. Wintour pareiškė, kad D. Trumpas visam laikui išbrauktas iš svečių sąrašo.