Helsinkis dovanoja šimtamečius tramvajus
Suo­mi­jos sos­ti­nė at­si­kra­to se­nų tram­va­jų, ku­rie ne­ver­ti pa­kliū­ti į mu­zie­jus, bet per­ne­lyg ver­tin­gi, kad bū­tų iš­mes­ti – jie me­na is­to­ri­ją.

Helsinkio transporto įmonė HKL nusprendė veltui atiduoti savo senus tramvajus privatiems asmenims, bet norintiems juos gauti keliamos tam tikros sąlygos. HKL juos atiduos tiems, kurie sugalvos jų garbų amžių ir statusą atitinkantį panaudojimą.

Kolekcininkai privalės rūpintis tramvajų išsaugojimu ir nepaversti jų vasaros nameliais ar sandėliais. Vagonų taip pat negalima perduoti kam nors kitam be įmonės HKL sutikimo. Tramvajai turi likti Suomijoje, nors nebūtinai Helsinkyje.

Gavusieji tramvajus turės pateikti metinę vagonų panaudojimo ataskaitą. Naujiesiems savininkams taip pat reikės susimokėti už vagonų pristatymą į jų naująją vietą. Tai gali daug kainuoti, nes važiuoti keliais šios transporto priemonės nebetinkamos, tad didelės išlaidos gali atbaidyti potencialius jų šeimininkus. Paraiškos gauti tramvajus bus priimamos iki paskutinės vasaros dienos.

Vienas iš atiduodamų tramvajų yra senesnis nei pati Suomijos valstybė, pernai gruodį šventusi savo šimtmetį. Dar vienas (telpa 111 keleivių), pagamintas prieš 60 metų, 14,2 m ilgio, važinėjo Helsinkio gatvėmis iki 1985 metų. Tarp atiduodamų tramvajų – 1959 metų Suomijos gamybos modelis, 13,5 m ilgio ir 2,3 m pločio, jame telpa 57 keleiviai ir jis sveria apie 20 tonų.