Gera žinia animacijos gerbėjams
„Os­ka­ru“ pa­gerb­to ani­ma­to­riaus Hayao Miya­za­ki fan­ta­zi­jos pa­sau­lis taps rea­ly­be – 2022 me­tais Vi­du­rio Ja­po­ni­jo­je bus ati­da­ry­tas jo kū­ry­bi­nių dirb­tu­vių „Stu­dio Ghib­li“ pra­mo­gų par­kas.

Šis kompleksas turėtų iškilti netoli Nagojos, Aičio prefektūroje. Parke bus įvairių atrakcionų ir miško takų, įrengtų pagal garsiojo animatoriaus fantastinius filmus, įskaitant „Mano kaimyną Totoro“, „Kikės siuntų tarnybą“ ir „Keliaujančią Haulo pilį“.

Lankytojai ras didžiulių instaliacijų, vaizduojančių vorų bei šernų pavidalo dvasias fantastiniuose kraštovaizdžiuose. Čia bus ir europietiško stiliaus bokštų, kurių dažnai pasitaiko H. Miyazaki darbuose.

H. Miyazaki – vienas garsiausių animatorių pasaulyje ir turi daugybę gerbėjų Japonijoje ir užsienyje. „Stebuklingi Šihiros nuotykiai Dvasių pasaulyje“ 2003 metais laimėjo geriausio animacinio filmo „Oskarą“. Tai buvo pirmas taip pagerbtas japonų filmas.

„Studio Ghibli“ jau turi itin populiarų muziejų Tokijo pakraštyje. Bilietai į jį pardavinėjami tik mėnesio pradžioje ir paprastai būna išgraibstomi per kelias valandas.