Garbę patikėjo kurčiam katinui
Ru­si­jo­je ofi­cia­laus pa­sau­lio fut­bo­lo čem­pio­na­to pra­na­šau­to­jo dar­bą pra­de­da Achi­las – bal­tas kur­čias ka­ti­nas. 2010 me­tais re­zul­ta­tus spė­lio­jo aš­tuon­ko­jis Pa­ulis.

Savo „kadencijos“ metu Paulis spėjo rungtynių laimėtoją pasirinkdamas maistą iš dviejų dėžučių. O Achilui bus paduodami du dubenėliai su ėdalu, ant kurių bus užklijuotos komandų vėliavos.

„Mes pasirinkome Achilą, nes, pirmiausia, jis gražus. Tačiau taip pat dėl to, kad, kaip ir visos baltos žydraakės katės, jis yra kurčias. Taigi gyvūnas turi stiprią intuiciją, nes mato savo širdimi“, – sakė veterinarė Ana Kasatkina, prižiūrinti Sankt Peterburgo Ermitažo muziejuje peles gaudančias kates.

Per pasaulio futbolo čempionatą Achilas paliks savo ilgamečius namus Ermitažo rūsiuose, Sankt Peterburge. Jis visame pasaulyje žinomame muziejuje su dar keliomis dešimtimis kačių gaudo peles.

Katinėlis laikinai apsigyvens netoli muziejaus esančioje kavinėje, pavadintoje „Kačių respublika“. „Jis čia bus čempionato metu, kad „palaikytų formą“, nes turės daugiau galimybių judėti ir susitikti su svečiais“, – aiškino A. Kasatkina.