Gal kam vabzdžių mėsainio?
Iš vabz­džių pa­ga­min­ti mė­sai­niai pa­ma­žu skver­bia­si ir į Vo­kie­ti­jos rin­ką. Prieš ke­lias sa­vai­tes ša­lies va­ka­ruo­se esan­čio Ache­no mies­to vie­no pre­ky­bos cen­tro lan­ky­to­jai ga­lė­jo iš­ban­dy­ti šią ne­įp­ras­tą ku­li­na­ri­nę nau­jo­vę.

Mėsainiai gaminami iš didžiųjų milčių, kuriuose gausu baltymų. Jie auginami maistui Nyderlanduose.

Nyderlanduose ir Belgijoje mėsainius lydėjo sėkmė, todėl buvo nuspręsta juos pristatyti ir Vokietijos gyventojams. Prekybos centruose „Rewe“ pirkėjai galėjo paragauti vabzdžių suvožtinių, pagardintų salotomis, svogūnais ir pomidorais.

Manfredas Roedderas, vienas klientų, nepabūgusių išbandyti naujovišką patiekalą, teigė, jog tai nebloga alternatyva mėsai. „Iš pradžių bandžiau nenoriai, tačiau vėliau pasiėmiau ir antrą porciją, nes buvo labai skanu“, – pridūrė jis.

Bendrovės „Bugfoundation“, kuri gamina mėsainius, vienas įkūrėjų Barisas Ozelis pasakojo, kad su kolega Maxu Kraemeriu ketverius metus plėtojo šią idėją. Mintis gaminti tokius mėsainius jiems kilo keliaujant po Pietryčių Aziją, kurioje įprasta valgyti vabzdžius.

„Viskas gana paprasta. Tereikėjo sukurti estetiškai atrodantį produktą, kuriame nematyti jokių vabzdžių“, – paaiškino B. Ozelis. Jo žodžiais, žmones traukia mėsainių kvapas.