Ėriukas sušilo orkaitėje
Jau­nas ūki­nin­kas Vel­se iš­gel­bė­jo ką tik šį pa­sau­lį iš­vy­du­sį ėriu­ką įki­šęs jį į or­kai­tę. Tie­sa, šiuo at­ve­ju apie pa­da­žą ne­bu­vo nė kal­bos.

24 metų Williamas Jonesas, laikantis pieno ir avių ūkį Šiaurės Velse, sako, kad jo gyvuliai labai retai kada atsiduria virtuvės viryklės „Aga“ orkaitėje, bet šiam mažutėliui teko padaryti išimtį. Tik jam vienam iš visų 550 avių.

Tą naktį temperatūra nukrito žemiau nulio, o du jauniklius atsivedusi avis negalėjo abiem deramai pasirūpinti. Tad ūkininkas nusprendė, kad greičiausias būdas pastatyti ėriuką ant kojų – parsinešti jį namo, suvynioti, įkišti į orkaitę ir pagirdyti energiniu gėrimu.

Williamo planas puikiai suveikė. Sveikas ir gyvas ėriukas jau tvarte su mama ir sese.

Lyno pusiasalyje, kuriame yra Williamo ūkis, smarkiai prisnigo. Ėriuką avis buvo atsivedusi vos prieš 6 valandas, kai ūkininkui teko gelbėti jį nuo šalčio. Į antklodes suvyniotas „naujagimis“ šiltoje viryklės orkaitėje praleido 3 valandas. Aišku, durelės buvo atidarytos.

Williamas skundėsi, kad atšiaurūs orai neleidžia ūkininkams nė minutės atsikvėpti. „Laimė, mūsų gyvuliai labai ištvermingi, – pasakojo jis. – Tačiau darbą itin apsunkina užšalę loviai ir slidūs kiemai. Tikiuosi, jau greitai ateis pavasaris ir mes galėsime mažumėlę atsipūsti.“