Eifelio bokštą apjuos stiklo sienos
Par­yžiaus par­ei­gū­nai sta­to nuo­la­ti­nę sau­gu­mo užt­va­rą ap­link Ei­fe­lio bokš­tą. Da­bar jį juo­sian­ti tvo­ra kei­čia­ma vi­zua­liai pa­trauk­les­nė­mis stik­li­nė­mis sie­no­mis.

Kompanija, eksploatuojanti lankomiausią Prancūzijos paminklą, nurodo, kad permatomi skydai įrengiami šiaurinėje ir pietinėje bokšto pusėje. Kiekvienas jų yra 3 metrų aukščio, iš daugiau kaip 6 cm storio šarvuoto stiklo ir sveria 1,5 tonos.

450 skydų suformuos dvi sienas į šiaurę ir pietus nuo paminklo. Iš dviejų kitų pusių pastatyti metaliniai barjerai, o palei visą perimetrą bus įrengti stulpeliai, saugantys nuo atakų automobiliais.

Prancūzų kariai ir policininkai toliau patruliuos objekto teritorijoje ir aplink ją. Tai daroma nuo kruvinų 2015 metų lapkričio išpuolių Prancūzijos sostinėje.

Įrengiamos stiklo sienos netrukdys lankytojams gėrėtis vaizdu iš netoliese esančio Marso lauko parko kitoje Senos upės pusėje. Su saugumu susiję atnaujinimo darbai turi būti baigti iki rugsėjo.

„Kai esi šalia, matai, kad yra 3 m aukščio sienos, bet, palyginti su paminklo masteliu, jos absoliučiai nematomos“, – sakė architektas Jose Luisas Fuentesas iš projektą įgyvendinančios kompanijos „Dietmar Feichtinger Architects“.

Per metus Eifelio bokštą aplanko 6–7 mln. žmonių.