Dinozauro skeletas parduotas privačiam pirkėjui
Itin re­to di­no­zau­ro ske­le­tas pir­ma­die­nį Par­yžiu­je bu­vo par­duo­tas už 2 mln. eu­rų.

Pasak mokslininkų, tai tikriausiai naujos mėsėdžių alozaurų rūšies atstovo griaučiai. Jie buvo atrasti 2013 metais privačiose valdose per kasinėjimus Vajominge Jungtinėse Valstijose.

150 mln. metų senumo skeletą, kurio išsilaikė 70 proc., nupirko prancūzų meno kolekcininkas.

Paleontologai kiek anksčiau kritikavo aukcioną, sakydami, kad mokslas taip praranda vertingas iškasenas.

Naujasis savininkas, kurio pavardė neskelbiama, pažadėjo, kad griaučiai bus paskolinti kokiam nors muziejui. Pirkėjas „nori, kad jis būtų eksponuojamas kokiame nors prancūzų muziejuje“, naujienų agentūrai AFP sakė aukciono atstovas. Jis taip pat pridūrė, kad dinozauras bus prieinamas ir mokslininkams.

„Minimas dinozauras, kuris buvo daugiau kaip 9 m ilgio ir 2,6 m aukščio, gyveno vėlyvuoju juros periodu“, – teigė Ericas Mickeleris, dirbantis aukcionų namuose „Aguttes“. Pasak jo, kol kas atrastas vienintelis toks dinozauras.

Dinozaurų ekspertas Ericas Geneste'as anksčiau AFP tvirtino, kad kol kas neįmanoma priskirti skeleto alozaurams, nes šis gyvūnas buvo tvirtesnis, su ilgesnėmis mentėmis ir kitokiu dantų skaičiumi. „Iš tikrųjų, tarp jo ir alozaurų yra tiek pat skirtumų, kiek tarp žmogaus ir gorilos“, – sakė ekspertas.

Tas pats prancūzų aukcionas 2016 metais alozauro Kano skeletą pardavė už 1,1 mln. eurų.