Dėl rasistinio komentaro tviteryje nutrauktas JAV serialas „Rozana“
JAV te­le­vi­zi­ja ABC an­tra­die­nį nu­trau­kė žiū­ro­vų pa­mėg­tą si­tua­ci­jų ko­me­di­ją apie dar­bi­nin­kų kla­sės gy­ve­ni­mą „Ro­za­na“, nes jos žvaigž­dė Ro­sean­ne Barr so­cia­li­nia­me tink­le „Twit­ter“ par­ašė ra­sis­ti­nę ži­nu­tę apie bu­vu­sią Ba­rac­ko Oba­mos pa­ta­rė­ją.

65 metų Serialo aktorė, kuri yra didelė prezidento Donaldo Trumpo rėmėja, tviteryje reiškianti kraštutinių dešiniųjų ir sąmokslo teorijų šalininkų pažiūras, nusitaikė į Valerie Jarrett ir parašė: „Musulmonų brolija & beždžionių planeta turėjo kūdikį = vj.“

Kai socialinėje žiniasklaidoje 65 metų R. Barr užgriuvo kritikos lavina, ji atsiprašė V. Jarrett, kuri yra mišrios rasės, ir „visų amerikiečių“ už savo „pokštą“. „Tikrai apgailestauju dėl savo pašmaikštavimo apie jos politiką ir išvaizdą. Turėjau geriau pagalvoti. Atleiskite – mano pokštas buvo prasto skonio, – tviteryje parašė R. Barr. – Aš atsiprašau. Dabar pasitraukiu iš tviterio.“

Tačiau aktorės atsiprašymo ABC neužteko. Televizija pranešė nutraukianti R. Barr šou dėl šios „bjaurios ir nepakenčiamos“ žinutės, kuri „kertasi su mūsų vertybėmis“.

Valerie Jarrett - viena ilgiausiai Baracko Obamos administracijoje dirbusių žmonių. / Reuters/Scanpix nuotrauka

R. Barr atstovaujanti talentų agentūra ICM taip pat paskelbė, kad komanda „labai susikrimto dėl šios gėdingos ir nepriimtinos žinutės“. „R. Barr nebėra mūsų klientė. Jau pranešėme aktorei, kad neatstovausime jai. Sprendimas įsigalioja iš karto“, – sakoma agentūros pareiškime.

„Rozana“ kovo mėnesį buvo atnaujinta po 21 metų pertraukos, o R. Barr veikėja tapo uolia D. Trumpo šalininke. Serialas sulaukė aukštų reitingų ir teigiamų atsiliepimų apie 10-ojo sezono pirmą seriją, įskaitant palankų paties prezidento įvertinimą.

„Šiuo atveju buvo galima padaryti tik vieną dalyką, ir jis – teisingas“, – kai tik televizija priėmė sprendimą, tviteryje parašė kompanijos „Disney“, kuriai priklauso ABC, vadovas Bobas Igeris.

V. Jarrett, reaguodama į visą šį šurmulį, pareiškė turinti vilties, kad jis išprovokuos platesnes diskusijas apie rasizmą Amerikoje.