Dėl Antrojo pasaulinio karo bombos buvo uždarytas oro uostas
Lon­do­no Si­čio oro uos­tas sek­ma­die­nį pa­skel­bė stab­dan­tis dar­bą dėl Tem­zės upė­je ras­tos An­tro­jo pa­sau­li­nio ka­ro lai­kų bom­bos. Lon­do­no Si­čio oro uos­tas an­tra­die­nį bu­vo vėl ati­da­ry­tas.

Londono Sičio oro uosto vadovas Robertas Sinclairas pranešė, kad po sėkmingos bombos šalinimo operacijos antradienį vėl bus vykdomi skrydžiai.

„Evakuacijos zona jau panaikinta, o antradienį oro uostas vėl bus atidarytas kaip įprastai“, – sakė jis vidurnaktį vietos (2 val. Lietuvos) laiku.

„Dėkojame už kantrybę ir supratingumą visiems, kurie buvo paveikti – turėjo išskristi pirmadienį, buvo evakuoti iš savo namų ar susidūrė su sunkumais vykstant į darbą dėl DLR (Doklandso lengvojo metropoliteno) uždarymo“, – pridūrė R. Sinclairas.

Atliekant planuotus darbus sprogmuo buvo aptiktas prie Karaliaus Jurgio V doko, netoli Londono centro esančio oro uosto kilimo ir tūpimo tako.

„Sostinės policija prevenciškai nustatė 214 metrų spindulio evakuacijos zoną. Dėl to Londono Sičio oro uostas šiuo metu uždarytas“, – sakoma oro uosto pranešime.

Keliautojams buvo nurodyta nevykti į oro uostą. „Visiems žmonėms, turėjusiems pirmadienį išskristi iš Londono Sičio, patariama susisiekti su savo oro bendrove dėl tolesnės informacijos“, – teigiama pranešime. Laikinas Sičio oro uosto uždarymas paveikė 16 tūkst. keleivių, kurie turėjo išvykti iš penkto didžiausio Didžiosios Britanijos sostinės oro uosto. Kai kurios oro linijos pirmadienį nusprendė perkelti savo skrydžius į kitus oro uostus.

Iš Sičio oro uosto skraidoma nedidelio nuotolio maršrutais. Jis įsikūręs Londono rytuose, Kanarų prieplaukos (Canary Wharf) verslo rajone.

Londono policijai apie radinį buvo pranešta sekmadienį maždaug 5 val. Grinvičo (7 val. Lietuvos) laiku. Evakuacijos zona nustatyta 22 val. (vidurnaktį).

Policija priėmė šį sprendimą siekdama „užtikrinti, kad specialistai galėtų saugiai neutralizuoti bombą, ir stengdamasi apriboti bet kokią riziką visuomenei“. Įvykio vietoje dirba policijos sprogmenų ekspertai, Karališkojo laivyno nariai.

Per nacistinės Vokietijos liuftvafės operaciją „Blitz“ („Žaibas“) nuo 1940 metų rugsėjo iki 1941-ųjų gegužės ant Londono buvo numesta tūkstančiai bombų.