D. Trumpas surengė iftaro vakarienę
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas pir­mą kar­tą Bal­tuo­siuo­se rū­muo­se su­ren­gė kvies­ti­niams sve­čiams mu­sul­mo­nams if­ta­rą – tra­di­ci­nę kas­die­nę mu­sul­mo­nų šven­to­jo ra­ma­da­no mė­ne­sio va­ka­rie­nę.

D. Trumpas pagarsėjo aštria retorika prieš musulmonus. Pirmaisiais savo kadencijos metais jis nusprendė ignoruoti šią Baltųjų rūmų tradiciją ir nerengė tokios vakarienės. Šimtai milijonų musulmonų visame pasaulyje per ramadaną, kuris šįmet baigsis birželio 14-ąją, nuo saulėtekio iki saulėlydžio laikosi griežto pasninko.

Iftare Baltuosiuose rūmuose dalyvavo daugiau nei 50 svečių. Prie garbingiausiems svečiams skirto stalo sėdėjo pats D. Trumpas, Saudo Arabijos ambasadorius princas Khalidas bin Salmanas ir Jordanijos ambasadorė Dina Kawar. Į vakarienę taip pat buvo pakviesti Jungtinių Arabų Emyratų, Egipto, Tuniso, Irako, Kataro, Bahreino, Maroko, Alžyro bei Libijos ambasadoriai.

„Kiekvienam jūsų ir visiems pasaulio musulmonams: Ramadan Mubarak (dosnaus ramadano)“, – sakė D. Trumpas. Tuo metu prie Baltųjų rūmų susirinkusi grupė demonstrantų laikė iškėlę plakatus su šūkiais, smerkiančiais D. Trumpo pastangas neįsileisti į šalį imigrantų iš kelių musulmoniškų valstybių. Jie sakė, jog tai veidmainiškumo viršūnė – D. Trumpas uždraudžia atvykti į šalį musulmonams, o tada pakviečia į Baltuosius rūmus aukščiausio rango diplomatus kartu nutraukti pasninko. Kelios Amerikos musulmonų organizacijos taip pat atsisakė dalyvauti trečiadienio iftare. Iftarai, kaip ir maldos pusryčiai ar Pesacho sederis (žydų Velykų šventinė vakarienė), jau seniai tapo Baltųjų rūmų kasmetine tradicija.