Būna ir taip: susipykęs su mama, paauglys pasiėmė kreditinę kortelę ir išskrido į Balį
Aus­tra­li­jos po­li­ci­ja an­tra­die­nį aiš­ki­no­si, kaip 12-me­čiui, pa­si­nau­do­ju­siam tė­vų kre­di­to kor­te­le, pa­vy­ko vie­nam iš­skris­ti į In­do­ne­zi­jos sa­lą Ba­lį ir pra­leis­ti ku­ror­te ke­tu­rias die­nas.

Berniukas pabėgo iš savo namų Sidnėjuje po ginčo su motina. Pirmiausia jis atskrido pigių skrydžių bendrovės „Jetstar“ lėktuvu į vakarinį Australijos miestą Pertą, o iš ten – į Balį, pranešė komercinė televizija „Channel Nine“.

„Jis tiesiog nemėgsta žodžio „ne“, ir štai ką gavau – vaiką Indonezijoje“, – vėlyvą pirmadienį televizijai sakė jo motina Emma.

„Tai per lengva, pernelyg lengva. Mūsų sistemoje esama spragų“, – apgailestavo moteris, ragindama oro uostus griežčiau tikrinti jaunuolių dokumentus.

Šeima anksčiau jau buvo skridusi į Balį atostogų. Pasak Emmos, jos sūnus kartą pats mėgino nusipirkti bilietą į salą, tačiau to padaryti nepavyko, kadangi jis nepateikė oro bendrovės darbuotojams tėvų leidimo.

„Keletą savaičių šaukėme, maldavome (Australijos valdžios atstovų) pagalbos“, – sakė Emma.

„Po pirmo bandymo išskristi į Indoneziją mums pasakė, kad jo pasas bus pažymėtas“, – pridūrė ji.

Anot „nuotykių ištroškusio“ berniuko, oro linijų bendrovės darbuotojai šįkart sakė, kad jam nereikės tėvų sutikimo, kad įsėstų į lėktuvą.

Balyje berniukas praleido keturias dienas. Jis pasakojo, kad apsistojo viename viešbutyje, išnuomojo motorolerį ir gėrė alų, kol vienas draugas pranešė jo motinai apie geografine nuoroda pažymėtą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip bėglys linksminasi baseine.

Kelionė kainavo tėvams 8 tūkst. Australijos dolerių (4 991 eurą), paskelbė „Channel Nine“.

Australijos federalinės policijos tarnyba (AFP) sakė iš pradžių gavusi pranešimą, kad berniukas galimai pamėgins išvykti iš šalies kovo 8-ąją, o kovo 17-ąją buvo pranešta, kad jis gali būti Balyje.

Praėjus parai berniuką rado Indonezijos policijos pareigūnai, o tėvai išskrido į Balį ir grįžo su juo namo.

Pasak Australijos policijos, berniukui nebuvo priskirtas ypatingas statusas, draudžiantis keliauti į kitas šalis, o pati tarnyba neturėjo įgaliojimų atšaukti ar paprašyti atšaukti pasą, jei neįtariami kokie nors nusikaltimai.

„AFP kartu su agentūromis partnerėmis ištirs šio atvejo aplinkybes bei dabartines (oro linijų bendrovių) veiklos procedūras, siekdama užtikrinti, kad tokie incidentai daugiau nepasikartotų“, – pareiškime sakė federalinės policijos atstovas.

Bendrovė „Jetstar“ savo ruožtu teigė televizijai „Channel Nine“ pakeitusi savo vidaus taisykles, kad vyresni nei 12 metų vaikai nebegalėtų keliauti be tėvų sutikimo.

Australijos skrydžių bendrovės paprastai neleidžia jaunesniems nei penkerių metų vaikams keliauti vieniems.

5–11 metų vaikai turi būti užregistruoti kaip suaugusiųjų nelydimi mažamečiai, o 12–15 metų vaikai privalo pateikti tėvų ar globėjo parašytą leidimo skristi raštelį.