Bibliotekoje paniką sukėlė... vaisiai
Ai­trus pū­van­čių du­ri­jaus vai­sių kva­pas vie­no Aus­tra­li­jos uni­ver­si­te­to bib­lio­te­ko­je pa­lai­ky­tas du­jų nuo­tė­kiu. Dėl to net bu­vo eva­kuo­tas pa­sta­tas.

Savaitgalį kaukes dėvinčių specialistų komanda patikrino Melburno karališkojo technologijų instituto biblioteką. Jie nenustatė jokio dujų nuotėkio, bet aptiko supuvusių vaisių spintelėje.

Dėl šio kuriozinio incidento teko evakuoti apie 600 žmonių. Vietos ugniagesių atstovas sakė, kad dvokas sukėlė nerimą bibliotekos darbuotojams ir studentams, nes jį paskleidė oro kondicionavimo sistema.

Durijaus vaisius yra žinomas dėl savo stipraus kvapo. Amerikiečių leidinyje „Smithsonian magazine“ jis apibūdinamas taip: terpentino ir sugedusių svogūnų mišinys, prisodrintas gerai panešiotų kojinių tvaiko. Dėl to jį draudžiama laikyti viešbučių kambariuose ir valgyti viešajame transporte visoje Pietryčių Azijoje.

Vaisių karaliumi vadinamas durijus turi savo gerbėjų būrį. Azijoje galima rasti jo skonio saldainių, ledų, pyragaičių. Kai kur durijus dedamas į ryžių ir žuvies troškinius, kepinamas su svogūnais.