Beždžionės atmušė vagis
Nau­jo­sios Ze­lan­di­jos Ve­ling­to­no zoo­lo­gi­jos so­de gy­ve­nan­čios bež­džio­nės su­ge­bė­jo iš­vy­ti į jų vol­je­rą įsib­ro­vu­sius va­gis.

Nežinomi asmenys naudodamiesi įranga naktį įsigavo į narvą, kuriame gyvena 12 voverinių beždžionių. Įsilaužimo pėdsakai buvo aptikti tik rytą.

Zoologijos sodo darbuotojai baiminosi, kad viena beždžionė galėjo būti pagrobta, bet galiausiai rado jas visas. Kai kurios buvo nesunkiai sužeistos, todėl darbuotojai mano, kad tarp gyvūnų ir vagių įvyko muštynės. Akivaizdu, kad beždžionės sugebėjo atremti įsibrovėlius. Įsilaužimą tiria policija.

Kaip pažymima zoologijos sodo pranešime, beždžionėms viskas gerai. „Laikome jas visas kartu, kad galėtų suteikti viena kitai paramą, kol grįš į normalų režimą. Šiomis dienomis stebime jas atidžiau“, – teigiama pranešime.

Voverinės beždžionės veisiasi Pietų Amerikoje. Jos yra 25–35 centimetrų ūgio, neskaitant uodegos, sveria ne daugiau kaip 1,1 kilogramo. Šių beždžionių smegenys paprastesnės nei daugumos primatų, neturi vingių.