Belgai su kirais kovos kontraceptinėmis piliulėmis
Bel­gi­jos ku­ror­ti­nis mies­te­lis pa­skel­bė, kad ki­rų po­pu­lia­ci­ją mė­gins kon­tro­liuo­ti kon­tra­cep­ti­niais vais­tais, – dės jų į pa­ukš­čių mais­tą.

Pirmiausia šis metodas bus išbandytas Belgijos Blankenbergės miestelyje. Vėliau, jei pasitvirtins, jis bus taikomas ir kitų Europos valstybių kurortuose.

Sutrintas piliules planuojama berti į specialiai kirams padėtas maisto atliekas. Negana to, norint apgauti perėti linkusius sparnuočius, bus naudojami netikri kiaušiniai, o dronais ieškoma jų lizdų. Tokių priemonių miestelio taryba buvo priversta griebtis dėl to, kad Europos Sąjungos įstatymai draudžia naikinti paukščius, nors jų gausa tiesiog kamuoja Blankenbergę.

Kirai paprastai būna agresyvesni, kai ieško maisto savo jaunikliams. Tikimasi, kad jie bus daug ramesni, kai nebereikės aprūpinti lesalu mažųjų paukštelių.

Belgų eksperimentą atidžiai stebės tokie Anglijos miestai kaip Skarboras ir Vitbis, kurie iki šiol kirų populiaciją kontroliavo pasitelkdami vanagus jiems atbaidyti, taip pat šalindami iš lizdų kiaušinius.

Atliekant Blankenbergės eksperimentą pirmą kartą Europoje kontraceptinės piliulės bus naudojamos kirų populiacijai suvaldyti. Tačiau panašūs metodai jau taikomi Barselonoje ir Venecijoje kovojant su balandžių pertekliumi.