Be varlių ir ožių salone
Nuo lie­pos 1 die­nos „A­me­ri­can Air­li­nes“ ke­lei­viams bus drau­džia­ma skris­ti su var­lė­mis, ežiais ir ožiais, net jei­gu jie yra te­ra­pi­niai gy­vū­nai.

Oro linijos paskelbė savo naująją politiką reaguodamos į tai, kad vis daugiau keleivių pasiima į saloną vadinamuosius emocinės paramos gyvūnus. Praplėsdamos draudžiamų skraidinti gyvūnų sąrašą oro linijos reikalaus kiekvienam gyvūnui gydytojo raštelio. Sužeistų gyvūnų skraidinti taip pat negalima.

Į draudžiamų gyvūnų sąrašą įtraukti varliagyviai, vorai, gyvatės, ne naminiai paukščiai, taip pat visi nešvarūs ir specifinį kvapą skleidžiantys padarai. Į lėktuvą negalima pasiimti nei roplių, nei vabzdžių ar graužikų, nei gyvūnų, turinčių iltis, ragus ar kanopas, – išimtis tik miniatiūriniai arkliukai, „deramai ištreniruoti kaip paslaugas teikiantys gyvūnai“.

„Mes pasisakome už klientų – nuo veteranų iki neįgaliųjų – teises, tačiau, deja, nedresuoti gyvūnai gali sukelti saugumo problemų įgulai, keleiviams ir tarnybą einantiems šunims mūsų laineriuose“, – pareiškė „American Airlines“ atstovas.

Panašius apribojimus anksčiau įvedė dar dvi oro linijų bendrovės: „Delta“ ir „United“. Pastaroji teigia, kad prašymų keliauti su emocinės paramos gyvūnais lėktuvo salone padaugėjo 75 proc., iki 76 tūkstančių. „American Airlines“ nuo 2016 iki 2017 metų pajuto didesnį nei 40 proc. tokių prašymų pagausėjimą.

Šiemet internete išplito nuostabaus povo, kurį keleivis mėgino pasiimti į lėktuvą Naujajame Niuarko oro uostas Džersyje, nuotraukos. „United“ atsisakė įlaipinti šį neskraidantį paukštį.

Oro linijos taip pat moko savo darbuotojus užduoti klausimus keleiviams, kad tiksliau nustatytų gyvūnų paskirtį. Jei bus pastebima, kad gyvūnas elgiasi blogai, o šeimininkas į tai nereaguoja, jis bus priskiriamas prie paprasčiausių naminių gyvūnų, už kurių skraidinimą reikia sumokėti.