Barbė nori įkvėpti jaunas mokslininkes
Nau­jas lė­lės bar­bės mo­de­lis tu­rė­tų pa­ska­tin­ti ma­žas mer­gai­tes siek­ti in­ži­nie­rių ir moks­li­nin­kių kar­je­ros. Taip apie nau­ją sa­vo kū­ri­nį kal­bė­jo bend­ro­vės „Mat­tel“ at­sto­vai.

Barbė, kuri parduotuvių lentynose pirmą kartą pasirodė 1959 metais, didžiuojasi, kad, be šokių su Kenu ar sugebėjimo atrodyti pribloškiamai, išbandė ir darbus, kuriuose moterų nėra daug.

Bendrovė paskelbė, kad Metų karjeros titulą šiemet iškovojo robotikos inžinierė. Realiame gyvenime beveik devyni iš 10 šios srities specialistų yra vyrai.

Barbės dėžutėje rasite pagrindinius šios profesijos atributus: miniatiūrinį robotą, nešiojamąjį kompiuterį ir apsauginius akinius. Žaidžiant su lėle neteks vien įsivaizduoti šios profesijos. „Mattel“ drauge su žaidimų platforma „Tynker“ siūlo vaikams internete išmokti robotų programavimo pagrindų.

„Beveik 60 metų barbė pasakojo mergaitėms apie profesijas, kuriose moterims atstovaujama nepakankamai. Ji siekia parodyti, kad jos gali būti kuo panorėjusios“, – sakoma „Mattel“ atstovės Lisos McKnight pareiškime. Barbė jau turi daugiau kaip 200 profesijų.