Aukcione žiro deimantai
Že­ne­vos auk­cio­ne du žie­dai su bes­pal­viais dei­man­tais par­duo­ti už 17,4 mln. JAV do­le­rių (14,6 mln. eu­rų), o prieš dau­giau nei tris šimt­me­čius Is­pa­ni­jos ka­ra­lie­nei do­va­no­tas žyd­ra­sis dei­man­tas – už dau­giau nei 6,7 mln. JAV do­le­rių (5,6 mln. eu­rų).

Visi trys eksponatai „Sotheby's“ aukcione nupirkti už didesnę kainą, nei buvo nustatyta vertintojų. Nė vieno juos įsigijusio pirkėjo pavardė neskelbiama.

Žydrasis 6,16 karato kriaušės formos Farnezės deimantas buvo 1715 metais dovanotas Ispanijos karalienei Izabelei Farnezei, karaliaus Pilypo V žmonai. Daugybei Ispanijos, Prancūzijos, Italijos ir Austrijos karališkųjų šeimų priklausiusi brangenybė aukcione pristatyta pirmą kartą. Už ją buvo tikimasi gauti nuo 3,7 mln. iki 5,3 mln. dolerių (3,1 mln. – 4,5 mln. eurų).

„Sotheby's“ pavasario aukcione taip pat parduoti du bespalviai deimantai, surasti Botsvanoje. Už žiedą su 51,7 karato apvalaus deimanto akute pirkėjas sumokėjo 9,2 mln. JAV dolerių (7,7 mln. eurų), o kitas papuošalas su 50,4 karato ovalios formos deimantu parduotas už 8,1 mln. JAV dolerių (6,8 mln. eurų).