Atsiprašė už „flirtavimo vadovą“
Ar­gen­ti­nos fut­bo­lo aso­cia­ci­ja (AFA) at­sip­ra­šė už iš­leis­tą pa­sau­lio čem­pio­na­to va­do­vą, ku­ria­me pa­tei­kia­ma pa­ta­ri­mų, kaip flir­tuo­ti su ru­sė­mis.

Puslapyje, pavadintame „Ką daryti, kad pasisektų su rusų mergina?“, teigiama, jog „rusės nemėgsta, kai su jomis elgiamasi kaip su daiktais“. „Kadangi rusės gražios, daug vyrų tiesiog nori nusitempti jas į lovą. Galbūt merginos irgi to nori, bet jos yra žmonės ir trokšta jaustis svarbios bei unikalios, – rašoma vadove. – Daugeliui rusių, kaip ir kitoms moterims, labai svarbu, ar esate švarus, maloniai kvepiate, ar gerai apsirengęs. Pirmas įspūdis joms labai svarbus. Atkreipkite dėmesį į savo įvaizdį.“

Šios rekomendacijos prieš pasaulio čempionatą, vyksiantį nuo birželio 14 iki liepos 15 dienos, buvo perduotos maždaug 40 žurnalistų, susirinkusių į kursus apie rusų kalbą ir kultūrą. Vėliau patarimai paskelbti socialiniuose tinkluose.

Sulaukusi griežtos kritikos AFA pripažino, kad jos gundymo pamokėlė – tik „netyčinė klaida“, ir nurodė, jog į vadovą įtraukti patarimai „niekada nebuvo mokymų dalis“. AFA pareiškime tikino atlikusi „vidaus tyrimą dėl įvykių per vakar surengtus rusų kalbos ir kultūros kursus“, taip pat išsiaiškinusi, kad „išplatinta medžiaga išspausdinta per klaidą“. Administracijos personalas iškart pašalino šiuos vadovus.

Nacionalinio instituto prieš diskriminaciją, ksenofobiją ir rasizmą vadovas Claudio Presmanas kritikavo minimo leidinio „seksistinį turinį“. „Šiuo tekstu niekinamos moterys“, – sakė jis.

AFA būstinėje Buenos Airėse vykę kursai buvo skirti „vadovams, žaidėjams, treneriams ir žurnalistams, dalyvausiantiems pasaulio čempionate“.