Amžius – ne kliūtis grožio konkurso dalyvėms
Bra­zi­lė Ro­sa­lia Pe­rei­ra vie­nu me­tu tu­rė­jo dvi pro­gas švęs­ti: 40-ąsias pir­mo­jo pa­si­ma­ty­mo su vėl jos gy­ve­ni­me at­si­ra­du­sia mei­le me­ti­nes ir per­ga­lę San Pa­ulo sen­jo­rių gro­žio kon­kur­se.

„Pagyvenę žmonės šiandien yra aktyvūs, ir tai labai gerai, nes skatina kiekvieno pasitikėjimą savimi“, – sakė 62 metų R. Pereira, karūnuota grožio konkurse, kuriuo siekta suteikti pagyvenusiems žmonėms pramogą prieš Brazilijoje šį sekmadienį švenčiamą Motinos dieną.

Šokio sūkuryje per konkursą San Paule prieš Motinos dieną.

Konkursą jau 15 metų rengia miesto šiaurės rytuose įsikūręs bendruomenės centras pagyvenusiems žmonėms – San Paulo gyventojų geriatrijos ir gerontologijos institutas. Kaip teigė centro socialinės integracijos direktorius Niltonas da Silva Guedesas, „tai socialinės įtraukties dalis, žmonių ištraukimas iš namų“. „Čia – kitas pasaulis, to paties amžiaus žmonės, galbūt turintys panašių problemų, gali pasikalbėti ar pasidalyti mintimis, suprasti vieni kitus ir pamatyti, kad viskas ne taip jau blogai“, – kalbėjo jis.

Renginys skirtas vyresnėms moterims įgyti daugiau savivertės.

Grožio konkurso organizatoriai iš 100 dalyvių atrinko 25 finalininkes. Finalo dieną konkursantės (nuo 62 iki 77 metų) pasirodė entuziastingai žiūrovų miniai, kurioje buvo daugiausia pagyvenę žmonės, nors buvo matyti ir jaunesnių veidų. „Tai mano mama!“ – šaukė viena jaunesnė moteris, išdidžiai rodydama į sceną.

Konkursantės varžėsi ir dėl penkių kitų titulų: „Mis Drovumo“, „Mis Elegancijos“, „Mis Šypsenos“, „Mis Draugiškumo“ ir „Mis Grožio“.

Juostas nugalėtojoms užsegė ankstesnių konkursų laimėtojos. 2017-ųjų „Mis Grožis“ iš pradžių kritiškai įvertino naująją laimėtoją ir tik tada perdavė juostą, o „kadenciją“ baigusią grožio karalienę Aureluce Gastao, regis, reikėjo įtikinėti atiduoti savo karūną.

Dviejų vaikų motinai, prekybos vadybininkei R. Pereirai scena ir podiumas nėra naujiena – savo priemiestyje 2016 metais ji yra laimėjusi ir kitą titulą. Tačiau kokia nauda iš grožio, jei nėra meilės? Šiuo atžvilgiu R. Pereira sako esanti didžiausia laimėtoja iš visų. Svarbiausias jos laimėjimas – „iš naujo atrasta didžioji gyvenimo meilė“. Išsiskyrusi ji neseniai atgaivino santykius su pačiu pirmuoju savo vaikinu, kuris ją susirado per feisbuką. Buvo praėję 35 metai nuo to laiko, kai ji atmetė jo pasiūlymą tuoktis. „Buvau labai jauna. Jis buvo dar jaunesnis. Paskui gailėjausi“, – sakė R. Pereira.

Kai jiedu vėl susitiko, jai jau buvo 60 metų. „Kitą dieną jis man pasipiršo ir užmovė žiedą ant piršto“, – pasakojo moteris. Ketvirtadienį suėjo lygiai 40 metų nuo jų pirmojo pasimatymo.