Amerikiečių parodija apie Dalią Grybauskaitę ir Donaldą Trumpą – it virusas
Po so­cia­li­nius tink­lus su­ka­si po­pu­lia­rios ame­ri­kie­čių te­le­vi­zi­jos lai­dos „Sa­tur­day Night Li­ve“ įra­šo iš­trau­ka, ku­rio­je par­odi­juo­ja­mas JAV pre­zi­den­to Do­nal­dos Trum­po ir Lie­tu­vos va­do­vės Da­lios Gry­baus­kai­tės pa­si­sa­ky­mai spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je. Nors, kaip ir ame­ri­kie­čių pre­zi­den­tas, mū­sų ša­lies ly­de­rė ten pa­šie­pia­ma, lie­tu­viai ko­men­ta­vo links­mai ir net tei­gia­mai.

Humoristinis vaizdo įrašas, kuriame mūsų prezidentę D. Grybauskaitę bei JAV prezidentą D. Trumpą parodijuoja komedijų aktoriai Kate McKinnon ir Alecas Baldwinas, per socialinį tinklą „Facebook“ išplito kaip virusas.

Amerikiečių humoristų taikinyje atsidūrė spaudos konferencija, kurią praėjusią savaitę po susitikimo Baltuosiuose Rūmuose surengė JAV prezidentas D. Trumpas ir Baltijos šalių vadovai.

Įdėjo būtent šį epizodą

Vienas pirmųjų šiuo įrašu iš „Twitter“ į „Facebook“ pasidalijo LRT žurnalistas Vykintas Pugačiauskas. Savo komentare jis atkreipė dėmesį į D. Trumpo personažo frazę, pasakytą tarsi sau mintyse ir skirtą D. Grybauskaitei: „Whatever you do, just don't mention her hair.“ („Kad ir kas būtų, tik neužsimink apie jos plaukus“ – liet.).

Beje, programa „Saturday Night Live“ savo savo „Twitter“ paskyroje paskelbė būtent šį laidos epizodą, kuriame dalyvauja JAV ir Lietuvos prezidentų personažai. Ir įdėjo trumpą komentarą „Okay, that's it from me. Let's do the Baltics quick and get out of here.“ („Gerai, tiek iš manęs. „Padarykime“ Baltijos šalis greitai ir eikime iš čia.“)

Po to laidoje JAV prezidentas kreipiasi į Lietuvos prezidentę: „Gerai, čigone. Tu nori būti pirmoji?“

O tuo metu, kai D. Grybauskaitė kalba apie abiejų šalių panašumus, D. Trumpas, nutaisęs nuobodžią veido išraišką ir sau įprastai papūtęs lūpas, pagalvoja: „O ne, man jau nuobodu.“ Ir pradeda snausti.

Lietuviai užkibo

Sekmadienio rytą humoristiniu įrašą „Facebook“ išplatino ir politologas Nerijus Maliukevičius. Jis trumpai parašė: „#labasrytas (šypsenėlė) Kate McKinnon as President Grybauskaitė.“

Netrukus šį humoristinį amerikiečių televizijos laidos „Saturday Night Live“ epizodą pastebėjo kiti vartotojai. Iš politologo paskyros jie daugiau kaip penkis šimtus kartų pasidalijo šiuo įrašu, o peržiūrėjo daugiau kaip 40 tūkst. socialinio tinklo vartotojų.

Neabejingas liko ir žurnalistas bei televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas. Jis pasidalijo įrašu su tokiu komentaru: „Dalia Grybauskaitė is a „gipsy woman on Saturday Night Live“. Štai čia pripažinimas šimtamilijoninei auditorijai (šypsenėlė) Plius, jos šukuosena is insaaaane.“ Populiaraus žurnalisto paskyroje humoristinį epizodą peržiūrėjo beveik 60 tūkst. žmonių, o pasidalijo beveik su puse šimto.

„Kopijuotojai“

„Kopijuotojai, nu,“ – prie N. Maliukevičiaus įdėtos nuorodos reagavo humoro laidų kūrėjas Haroldas Mackevičius. Kaip žinia, lietuviškoje humoro laidoje „Dviračio šou“ jau seniai parodijuojama mūsų šalies prezidentė.

Tad H. Mackevičius amerikiečių laidos epizodu ir pats pasidalijo. Ten taip pakomentavo: „Amerikiečiai atkeršijo parodijuodami Grybauskaitę. Taip, mes pradėjom pirmi.“

Vėliau humoristas dar pridėjo: „Gosdepartamento kerštas Sorošo nurodymu.“

Tarp žiedų

„Žiurėkit pozityviai, mes bent pirmam plane“, – komentavo vienas iš lietuvių socialinių tinklų vartotojų. Apskritai dauguma reakcijų buvo arba linksmų, arba pozityvių.

„YouTube“ kanale, kuriame skelbimas ne tik epizodas su D. Trumpu ir D. Grybauskaite, o visas parodijos įrašas, jau peržiūrėtas daugiau kaip du milijonus kartų ir sulaukė daugiau beveik du su puse tūkstančių komentarų, tarp kurių yra ir iš Baltijos šalių.

Pati Lietuvos prezidentė daug dėmesio sulaukusios humoristinės laidos įrašu, kuriame ji parodijuojama kartu su D. Trumpu ir kitais Baltijos šalių vadovais, socialiniame tinkle „Facebook“ nesidalijo.

Naujausia įrašas buvo paskelbtas praėjusios savaitės viduryje. „Linkėjimai iš žydinčio Baltųjų rūmų sodo. Vašingtone jau pavasaris“, – parašė D. Grybauskaitė.