26 šalių atstovai nekantriai laukia „Eurovizijos“ finalo
Po an­tro­jo pus­fi­na­lio pa­aiš­kė­jo vi­si 26 „Eu­ro­vi­zi­jos“ fi­na­li­nin­kai, ku­rie šeš­ta­die­nį var­žy­sis dėl šie­me­ti­nio kon­kur­so nu­ga­lė­to­jo var­do.

Po ketvirtadienį vakare įvykusio antrojo pusfinalio ir balsavimo paaiškėjo, kad toliau varžysis atlikėjai iš Serbijos, Moldovos, Vengrijos, Ukrainos, Švedijos, Australijos, Norvegijos, Danijos, Slovėnijos ir Nyderlandų.

Į didįjį finalą nepateko Rusija, Gruzija, Latvija, Malta, Juodkalnija, Lenkija, Rumunija ir San Marinas.

Pusę balsų skyrė profesionalių vertintojų komisija, o kitą pusę – žiūrovai.

Pirmasis 10 finalininkų išaiškinęs pusfinalis įvyko antradienį. Automatiškai į finalą pateko penkios šalys ir šeimininkė Portugalija.

Iš viso itin populiariame dainų konkurse, kuris šiemet vyksta 63 kartą, dalyvavo 43 šalys.

Lisabonoje konkursas vyksta todėl, kad pernykštį konkursą Kijeve laimėjo Portugalijos atstovas Salvadoras Sobralis.

Šiemet būta ir nemalonaus dalyko: renginio organizatoriai paskelbė atšaukę kontraktą su Kinijos televizija „Mango TV“, kuri, kaip pranešama, antradienį cenzūravo du numerius.

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) nurodė, kad cenzūra „neatitinka EBU visuotinumo bei įtraukimo vertybių ir mūsų tradicijos, kuria didžiuojamės: muzika švęsti įvairovę“.

Organizacija nenurodė, kuriuos numerius „Mango TV“ cenzūravo.

EBU ketvirtadienio pareiškime sakoma, kad sutartis, pagal kurią kinų transliuotojas galėjo rodyti 2018 metų konkursą, buvo iškart nutraukta ir „Mango TV“ negalėjo transliuoti antrojo pusfinalio ketvirtadienį ir negalės transliuoti finalo šeštadienį. Su Kinijos kompanija susisiekti kol kas nepavyko.

„Eurovizija“ yra populiari ir už Europos ribų, įskaitant Kiniją.