„Starbucks“ bandys perauklėti savo darbuotojus
Ka­vi­nių tink­las „Star­bucks“, ki­lus pa­si­pik­ti­ni­mui dėl dvie­jų juo­dao­džių vy­rų areš­to vie­no­je jo mai­ti­ni­mo įstai­gų, ge­gu­žės 29 die­ną vi­so­se Jung­ti­nė­se Vals­ti­jo­se už­da­rys pre­ky­bos vie­tas ir kor­po­ra­ci­jos biu­rus, kad su­reng­tų sa­vo dar­buo­to­jams „ra­si­nio ša­liš­ku­mo“ ins­truk­ta­žą.

Pranešimas apie šį seminarą – naujausias tinklo bandymas atsigauti po praėjusio ketvirtadienio incidento Filadelfijoje. Jis buvo nufilmuotas ir vienos „Starbucks“ klientės paskelbtas socialiniame tinkle „Twitter“. Įrašas internete peržiūrėtas milijonus kartų.

Jame matyti, kaip uniformuoti policininkai apklausia, o tada antrankiais surakina du juodaodžius, nors šie nesipriešina. Vienas baltaodis klientas vis klausinėja pareigūno: „Ką jie padarė? Ką jie padarė?“

„Starbucks“ pranešė, kad gegužės 29-osios popietę bus uždaryta daugiau kaip 8 tūkst. kavinių, nes instruktaže dalyvaus beveik 175 tūkst. darbuotojų. Kompanijos vadovas Kevinas Johnsonas atsiprašė dėl šio incidento. Jis sakė, kad buvo nuvykęs į Filadelfiją „išklausyti bendruomenės, sužinoti, ką mes padarėme ne taip ir kokių žingsnių reikia imtis padėčiai ištaisyti“.

„Tinklo parduotuvių uždarymas dėl mokymų apie rasinį šališkumą – tik vienas žingsnis kelionėje, kuri reikalauja visų mūsų atsidavimo ir partnerystės vietos bendruomenėse“, – tvirtino K. Johnsonas.

Antradienį išplatintame kompanijos pareiškime teigiama, jog mokymų planas bus parengtas siekiant „spręsti užslėptą šališkumą, skatinti sąmoningą įtraukimą, užkirsti kelią diskriminacijai ir užtikrinti, kad visi „Starbucks“ kavinėse jaustųsi saugūs ir laukiami“.

Filadelfijos policija nurodė, jog vienas „Starbucks“ darbuotojas paskambino pagalbos telefonu 911 ir pasakė, kad du vyrai yra nepageidaujami įsibrovėliai, nes atsisako ką nors pirkti. Atvykę pareigūnai, pasak policijos, „mandagiai“ paprašė tų vyrų išeiti, o galiausiai juos areštavo.

Pranešama, kad juodaodžiai iš pradžių norėjo pasinaudoti tualetu, bet jiems buvo pasakyta, jog tai leidžiama tik ką nors perkantiems klientams. Vyrų advokatė Lauren Wimmer televizijos CBS padaliniui Filadelfijoje aiškino, kad jie laukė į verslo susitikimą atvykstančio trečio žmogaus.

Darbuotojų instruktaže, be kitų ekspertų, dalyvaus ankstesnio JAV prezidento Baracko Obamos administracijoje generalinio prokuroro pareigas ėjęs Ericas Holderis ir civilinės teisės srityje dirbantis advokatas Bryanas Stevensonas, kuris yra išgelbėjęs nuo mirties bausmės dešimtis kalinių.

Vaizdo įrašą paskelbusi Melissa DePino pasakojo, jog „Starbucks“ darbuotojas paskambino policijai todėl, kad šie vyrai laukdami draugo nieko neužsisakė. „Visi baltieji stebisi, kodėl taip niekada nenutinka mums, kai padarome tą patį“, – tviteryje rašė ji.

Vėliau televizijai MSNBC M. DePino aiškino, kad „tie vyrai tyliai ramiai sėdėjo, bet buvo surakinti antrankiais, išvesti iš kavinės, pažeminti, sugėdinti ir įsodinti į patrulinį automobilį“.