„Netflix“ grasina boikotuoti Kanų kino festivalį
JAV ki­no fil­mų ir se­ria­lų nuo­mos plat­for­ma „Netf­lix“ gąs­di­na, jog ne­be­ro­dys sa­vo fil­mų per Ka­nų ki­no fes­ti­va­lį, nes pa­gal nau­jas ren­gi­nio tai­syk­les juo­stos, ku­rios nė­ra pla­ti­na­mos Pra­ncū­zi­jos ki­no tea­truo­se, ne­ga­li var­žy­tis kon­kur­si­nė­je prog­ra­mo­je.

„Netflix“ grasinimai gali paliesti ne vieną garsų režisierių. Sklido gandai, kad šių metų festivalyje, kuris prasidės gegužės 8 dieną, savo filmus pristatys Paulas Greengrassas, Alfonso Cuaronas, Jeremy Saulnieris. Taip pat tikėtasi programoje išvysti kino legendos Orsono Welleso itin laukiamą darbą „Kita vėjo pusė“ (The Other Side of the Wind) – ką tik baigtą juostą, nufilmuotą režisieriaus praėjusio amžiaus 8-ąjį dešimtmetį.

Kadangi jokie „Netflix“ finansuoti filmai nėra rodomi Prancūzijos kino teatruose, nes iškart demonstruojami internetinėje platformoje, jie savaime negali varžytis dėl prestižiškiausio pasaulyje festivalio prizų. Renginio Kanuose režisierius Thierry Fremaux teigia, jog mielai įtrauktų „Netflix“ juostas į nekonkursinę programą, tačiau dauguma kūrėjų šią galimybę laiko ne itin prestižine, mat tai jų darbus iš esmės sumenkintų, padarytų antrarūšius.

Dauguma Holivudo režisierių atidžiai stebės, kaip bus išspręstas šis ginčas. „Netflix“ yra tapęs itin svarbiu kino industrijos žaidėju, investuojančiu milijonus į projektus, kuriuose mielai dalyvauja garsiausi filmų kūrėjai ir aktoriai. Tačiau pastaruoju metu ši internetinė platforma sulaukia nemažai kritikos dėl to, kad atsisako šiek tiek palaukti prieš pristatydama savo juostas publikai ir nesuteikia galimybės pirmiausia jas parodyti kino teatruose. Tokios strategijos laikosi „Netflix“ konkurentė „Amazon“.

Kino festivalis savo programą turėtų paskelbti jau balandžio 12-ąją. Kol kas žinoma, kad atidarymo filmas bus „Oskarą“ pelniusio Irano režisieriaus Asgharo Farhadi trileris „Visi žino“ (Todos lo Saben), kuriame pagrindinius vaidmenis kuria Javieras Bardemas ir Penelope Cruz.